Tenisz: Báez visszalépett, Cicipasz nyert a hamburgi tornán

MTI/ CS. B.MTI/ CS. B.
2021.07.14. 21:20
Cicipasz idén a 40. győzelmét aratta egyesben (Fotó: AFP)
Megfertőződött koronavírussal az argentin Sebastián Baez, ezért a nyolcaddöntő előtt visszalépett a Hamburgban zajló salakpályás férfi tenisztornától. A negyedik és a hetedik kiemelt is kiesett a svédországi Bastadban zajló salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében, szerdán. A hetedik helyen kiemelt ausztrál Jordan Thompson csupán két játékot veszített a newporti füves pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Sebastián Báez megbetegedése miatt a harmadik helyen kiemelt grúziai Nikoloz Baszilasvili játék nélkül jutott a negyeddöntőbe.

Az elsőként kiemelt Sztefanosz Cicipasz 7:6, 6:3-ra legyőzte a német Dominik Köpfert, ezzel a görög sztárjátékos idén a 40. győzelmét aratta egyesben.

Bastadban a negyedikként rangsorolt ausztrál John Millmant a francia Arthur Rinderknech győzte le három szettben, a hetedik kiemelt Jirí Veselyt a német Yannick Hanfmann búcsúztatta két játszmában.

Newportban Jordan Thompson szerdán nyolc ászt szervált a japán Szugita Juicsi ellen 1 óra 18 perc alatt megnyert mérkőzésen.

ATP-TORNA, HAMBURG (1.2 millió euró, salak)