Wimbledon: csak hotelekben szállhatnak meg a résztvevők

MTI/H. D.MTI/H. D.
Vágólapra másolva!
2021.03.12. 16:16
null
Csak hotelekben szállhatnak meg a wimbledoni tenisztorna résztvevői idén nyáron (Fotó: AFP)
Csak hotelekben szállhatnak meg a wimbledoni tenisztorna résztvevői idén nyáron – írja az MTI.

 

A Daily Mail című lap pénteki cikke szerint ez a játékosok, az edzők és a székbírók számára is kötelező lesz. Az intézkedés célja, hogy csökkenjen a személyes kapcsolattartás a koronavírus-járvány közepette.

Mivel az All England Club környékén csupán néhány szálloda található, a résztvevők nagy többségének a belvárosban kell majd laknia.

A döntés a játékosokat érintheti a legérzékenyebben, ugyanis gyakran előfordult, hogy házakat béreltek a létesítmény közelében. Rafael Nadal például ugyanezt a lakást bérli, amióta bemutatkozott a wimbledoni torna juniorversenyében. Roger Federer és Novak Djokovics is ezt a megoldást szokta választani, utóbbit gyakran látják a környéken kocogni a torna ideje alatt.

A füves pályás Grand Slam-torna június 28-án kezdődik, egy héttel azután, hogy – a jelenlegi tervek szerint – a brit kormány feloldja a koronavírus-járvány miatti korlátozásokat. A szervezők egyelőre minden lehetséges forgatókönyvet figyelembe vesznek a verseny lebonyolítására.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Udvardy Panna kétjátszmás győzelemmel kezdett Sao Paulóban

Tenisz
10 órája

Alcaraz az új világelső a férfiaknál

Tenisz
2025.09.08. 10:05

Szabalenka megnyerte a US Opent, Serena Williams nyomdokaiba lépett

Tenisz
2025.09.07. 00:02

Björn Borgnál agresszív prosztatarákot diagnosztizáltak

Tenisz
2025.09.05. 09:53

Udvardy elődöntőbe jutott Guadalajarában

Tenisz
2025.09.04. 21:29

Bardóczky Kornél: A legerősebb ötösünkkel vesszük fel a harcot Debrecenben Ausztria ellen

Tenisz
2025.09.04. 16:06

Oszaka két játszmában elődöntős a US Openen

Tenisz
2025.09.04. 09:00

Udvardy Panna bejutott a negyeddöntőbe a guadalajarai tenisztornán

Tenisz
2025.09.04. 00:33
Ezek is érdekelhetik