Tenisz: Petkovic a nemek közötti egyenlőséget hiányolja

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2020.10.25. 17:38
null
Andrea Petkovic motivált, és újrakezdi az edzéseket (Fotó: Getty Images)
Andrea Petkovic német teniszező szerint a sportágban továbbra sem bánnak egyenlően a férfiakkal és a nőkkel.

 

„Jelképesen egyenlőek vagyunk, de valójában nem” – nyilatkozta a 33 éves játékos az Augsburger Allgemeine című lapban. Mint kifejtette, a nőknek lényegesen kevesebb versenyük van, és lényegesen kevesebbet keresnek, mint a férfiak.

A szerb édesapa és bosnyák édesanya gyermekeként Tuzlában született Petkovic kifejtette: a Grand Slam-versenyeken ugyanannyi pénzdíjat kapnak, de ez megtéveszti az embereket, mert a kilencven százalékuk csak ezeket a nagy tornákat figyeli, és igazságtalannak tartja, hogy a férfiaknak három, a nőknek viszont két nyert szettig tartó mérkőzésekért ugyanakkora összeg jár.

A világranglista századik helyén álló Petkovic idén több bemutató tornán vett részt, és csak egy hivatalos meccset játszott – a francia nyílt bajnokság első fordulójában –, ám elmondása szerint ismét nagyon motivált, és novemberben újrakezdi az edzéseket.

Legfrissebb hírek

Udvardy Panna kétjátszmás győzelemmel kezdett Sao Paulóban

Tenisz
11 órája

Tóth Amarissa győzelemmel kezdett a ljubljanai tenisztornán

Tenisz
2025.09.08. 18:26

Alcaraz az új világelső a férfiaknál

Tenisz
2025.09.08. 10:05

Szabalenka megnyerte a US Opent, Serena Williams nyomdokaiba lépett

Tenisz
2025.09.07. 00:02

Udvardy Panna bejutott a döntőbe Guadalajarában

Tenisz
2025.09.05. 21:05

A Babosékat kiejtő kanadai, új-zélandi kettős nyerte meg a női párost a US Openen

Tenisz
2025.09.05. 20:28

Björn Borgnál agresszív prosztatarákot diagnosztizáltak

Tenisz
2025.09.05. 09:53

Udvardy elődöntőbe jutott Guadalajarában

Tenisz
2025.09.04. 21:29
Ezek is érdekelhetik