Tenisz: Djokovics megállíthatatlan Dubaiban

2020.02.27. 22:23
A világelső Novak Djokovics könnyedén jutott be az elődöntőbe a 2.8 millió dollár (849 millió forint) összdíjazású dubai kemény pályás férfi tenisztornán.

A szerb klasszis 1 óra 6 perc alatt, mindössze négy játékot veszítve győzte le a hetedik helyen kiemelt orosz Karen Hacsanovot. Ezáltal biztossá vált, hogy jövő héten is ő vezeti majd a férfiak rangsorát.

A francia Gaël Monfils – aki az első fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztatta – a csütörtöki negyeddöntőben honfitársa, Richard Gasquet ellen nyert két játszmában. Monfils legutóbbi két tornáján, Rotterdamban és Montpellier-ben is győzött, most sorozatban a 12. mérkőzését nyerte meg.

Az elődöntőben a világelső Novak Djokoviccsal találkozik majd, aki legutóbbi 16 mérkőzésén nem talált legyőzőre. A két játékos eddig 16-szor találkozott egymással, mindannyiszor a szerb klasszis diadalmaskodott.

ATP 500-AS TORNA, DUBAI (2 950 420 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ

Djokovics (szerb, 1.)–Hacsanov (orosz, 7.) 6:2, 6:2
Monfils (francia, 3.)–Gasquet (francia) 6:3, 6:3
Cicipasz (görög, 2.)–Struff (német) 4:6, 6:4, 6:4
Evans (brit)–Rubljov (orosz, 6.) 6:2, 7:6 (11–9)

Szvetlana Kuznyecova bejutott a legjobb négy közé a 2.9 millió dollár (900 millió forint) összdíjazású dohai kemény pályás női tenisztornán.

A 34 éves játékos – aki 2004-ben és 2007-ben is a döntőben kapott ki ezen a viadalon – a negyedik helyen kiemelt Belinda Bencicet győzte le a negyeddöntőben. Ezzel pályafutása 19. győzelmét aratta a tornán, ami holtversenyben a legtöbb a dán Caroline Wozniacki mellett.

A világelső Ashleigh Barty a legjobb négy közé került azzal, hogy három szettben legyőzte a csütörtöki negyeddöntőben az idei Australian Openen döntős spanyol Garbine Muguruzát.

WTA-TORNA, DOHA (3 240 445 dollár, kemény pálya)
EGYES, NEGYEDDÖNTŐ

Barty (ausztrál, 1.)–Muguruza (spanyol, 11.) 6:1, 6:7 (4–7), 6:2
Kuznyecova (orosz)–Bencic (svájci, 4.) 6:4, 6:4
Kvitová (cseh, 8.)–Dzsabur (tunéziai) 7:6 (7–2), 7:6 (7–4)
Szabalenka (fehérorosz, 9.)–Cseng Szaj-szaj (kínai) 3:6, 7:6 (7–2), 6:3

KORÁBBAN
PÁROS, ELŐDÖNTŐ

Gabriela Dabrowski, Jelena Ostapenko (kanadai, lett, 6.)–Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) 6:4, 1:6, 10–7 – döntő rövidítés