Vannak lapok, amelyek „botrányosnak” tartják az együttműködést, mivel az 1990-es évek balkáni háborújában a két ország hadban állt egymással.
A korábbi NBA-játékos, Darko Milicsics szerint Djokovics megsértette saját szurkolóit, mivel közöttük vannak olyanok, akiket a háborúban inzultus ért vagy elveszítették szeretteiket.
Alekszandar Vucsics szerb köztársasági elnök békülékenyebb hangnemet használt. Úgy véli, országának jó, ha Djokovics jó kapcsolatban van Ivaniseviccsel, és így a múltbéli konfliktusokat könnyebb leküzdeni.
Szerbiában akkor is bírálták Djokovicsot, amikor a tavalyi labdarúgó-világbajnokság alatt közölte, hogy miután a szerb válogatott kiesett, a horvátoknak szurkol majd.
Ivanisevic úgy nyilatkozott a szerb médiában, hogy váratlanul érte a felkérés, amely szerinte is szokatlan. A wimbledoni teniszbajnokságon címvédésre készülő Djokovics – akinek édesanyja Horvátországban született – jelezte: mind a ketten olyan országból érkeztek, amelyet úgy hívtak, Jugoszlávia.
„Amikor kissrác voltam, és elkezdtem teniszt nézni, láttam Goran Pete Sampras elleni meccsét. Akkor mindenki Ivanisevicnek szurkolt a mi régiónkban” – fogalmazott Djokovics.
A 32 éves világelső Facebook-oldalán jelentette be, hogy a 2001-es wimbledoni bajnok segíteni fogja őt a mostani torna ideje alatt, és hozzátette, reményei szerint az együttműködésük a jövőben is folytatódik majd.
Ivanisevic – aki 1992-ben, 1994-ben és 1998-ban is döntős volt Wimbledonban – a Djokovics felkészülését hosszú ideje irányító szlovák Marián Vajdával dolgozik közösen.