US Open: Federer beindult az esőszünet után; 37.-re sikerült

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.09.01. 07:13
null
A sorozatban 14-edszer US Open-nyolcaddöntős Roger Federernek jót tett az esőszünet (Fotó: Reuters)
Az amerikai nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének harmadik fordulójában az ötszörös győztes Roger Federer négy játszmában megverte a spanyol Marcel Granollerst, így sorozatban 14. alkalommal jutott be a US Open negyedik körébe. A nőknél Peng Su-aj a wimbledoni elődöntős Lucie Safárovát is két vállra fektette, és készülhet pályafutása első Grand Slam-negyeddöntőjére.

 

Az esőszünet után következett el a második helyen kiemelt Roger Federer ideje a US Open harmadik fordulójában. Az első játszmában 2:5-nél félbeszakadt meccsen a kényszerpihenőt követően a svájci ugyan szetthátrányba került, de a folytatásban nyolcszor is elvette a spanyol Marcel Granollers adogatását, így nem túlzás kijelenteni, hogy magabiztosan jutott be a negyedik fordulóba – sorozatban 14. alkalommal – ahol egy újabb spanyollal, Roberto Bautista-Aguttal találkozik.

A 19. helyen kiemelt Feliciano López kisebb meglepetésre simán kikapott az osztrák Dominic Thiemtől, míg a hetedikként rangsorolt bolgár Grigor Dimitrov a 6:0-ra elveszített első játszmát követően nem sok esélyt adott az utóbbi időben kiváló tenisszel előrukkoló David Goffinnak.

A 4. helyen kiemelt spanyol David Ferrer négy szettben kikapott a francia Gilles Simontól. A két játékos világranglistán elfoglalt helyezése (5. illetve 31.) és az egymás elleni örökmérleg (5–1) sem azt vetítette előre, hogy a francia örülhet majd, bár kemény pályán eddig 1–1-re álltak a felek.

Ferrer 52 ki nem kényszerített hibával ajándékozta meg Simont, aki másodszor jutott el a nyolcaddöntőig a US Openen.

A nőknél a negyedik fordulóban a kínai Peng Su-aj a cseh Lucie Safárovának sem adott sok esélyt, így a 37. Grand Slam-tornáján az első negyeddöntőjére készülhet. A 28 éves kínai versenyzőnél csak a thaiföldi Tamarine Tanasugarn és az olasz Silvia Farina Elia várt többet arra – 45, illetve 44 tornát –, hogy legjobb nyolc közé jusson GS-versenyen. Peng a negyeddöntőben a kilencedik helyen kiemelt Jelena Jankovicsot kiejtő svájci Belinda Benciccsel találkozik.

US OPEN, NEW YORK (38 251 760 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ
Berdych (cseh, 6.)–Gabasvili (orosz) 6:3, 6:2, 6:4
Thiem (osztrák)–López (spanyol, 19.) 6:4, 6:2, 6:3
Dimitrov (bolgár, 7.)–Goffin (belga) 0:6, 6:3, 6:4, 6:1
Monfils (francia, 20.)–Gasquet (francia, 12.) 6:4, 6:2, 6:2
Bautista-Agut (spanyol, 17.)–Mannarino (francia) 7:5, 6:2, 6:3
Federer (svájci, 2.)–Granollers (spanyol) 4:6, 6:1, 6:1, 6:1
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Cilic (horvát, 14.)–K. Anderson (dél-afrikai, 18.) 6:3, 3:6, 6:3, 6:4
Simon (francia, 26.)–Ferrer (spanyol, 4.) 6:3, 3:6, 6:1, 6:3
A 4. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA
Djokovics (szerb, 1.)–Kohlschreiber (német, 22.)
Tsonga (francia, 9.)–Murray (brit, 8.)
Wawrinka (svájci, 3.)–Robredo (spanyol, 16.)
Nisikori (japán, 10.)–Raonic (kanadai, 5.)
Berdych (cseh, 6.)–Thiem (osztrák)
Cilic (horvát, 14.)–Simon (francia, 26.)
Dimitrov (bolgár, 7.)–Monfils (francia, 20.)
Bautista-Agut (spanyol, 17.)–Federer (svájci, 2.)

NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Bencic (svájci)–Jankovics (szerb, 9.) 7:6, 6:3
Peng Su-aj (kínai)–Safárová (cseh, 14.) 6:3, 6:4
KORÁBBAN KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Wozniacki (dán, 10.)–Sarapova (orosz, 5.) 6:4, 2:6, 6:2
Errani (olasz, 13.)–Lucic (horvát) 6:3, 2:6, 6:0

Legfrissebb hírek

Piros Zsombor másfél hónap után nyert meccset

Tenisz
5 órája

Marozsán spanyol ellenfelet kapott Indian Wellsben

Tenisz
9 órája

Bondár Anna a selejtező első fordulójában búcsúzott az Indian Wells-i tenisztornán

Tenisz
2025.03.02. 21:35

Tenisz: első ATP-diadalát aratta Tomás Machác

Tenisz
2025.03.02. 11:43

Négy év után a budapesti WTA-tenisztorna a romániai Jászvásárba költözik

Tenisz
2025.02.26. 16:32

Bondárnak a nyitó kör jelentette a végállomást az austini tenisztornán

Tenisz
2025.02.25. 19:53

Marozsán Fábián nem tudja, mitől esett szét a játéka Bautista ellen

Tenisz
2025.02.24. 21:01

Megint Nardi vár Fucsovicsra a dubai tenisztornán

Tenisz
2025.02.23. 18:54
Ezek is érdekelhetik