Davis-kupa: Monfils csak 2-2-nél száll be a csehek ellen?

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.09.11. 15:56
A francia Gaël Monfils az első napon nem lép pályára a címvédő csehek elleni tenisz Davis-kupa-elődöntőben, mivel a szövetségi kapitány szerint még nem pihente ki a US Open utáni hosszú utazást, és nem állt át a kemény borításról salakra.

Monfils elvileg csak akkor lép pályára a Roland Garroson rendezendő párharcban, ha az 2–2-re áll az utolsó egyes előtt, ám az is elképzelhető, hogy a szombati pároson már beveti őt Arnaud Clément kapitány.

A US Openen negyeddöntős Monfilst – aki a svájci Roger Federertől kettős szettelőnyről kapott ki – Richard Gasquet helyettesíti, ő pénteken Tomás Berdychhel kezd. Ezen a napon lesz még Jo-Wilfried Tsonga és Lukás Rosol meccse is.

A szombati páros találkozón Radek Stepánek és Jíri Vesely lép pályára a sorozatban harmadik DK-fináléjukra készülő cseheknél. A franciáktól vagy a Julien Benneteau, Monfils, vagy a Gasquet, Tsonga kettős szerepel a második napon.

A másik ágon a Federer vezette svájciak Genfben fogadják az olaszokat.

Legfrissebb hírek

Babos és Stefani nagy csatában kikapott a montreali teniszversenyen

Tenisz
8 órája

Bondár Anna nehéz első szett után jutott tovább Varsóban

Tenisz
2025.07.29. 19:18

Marozsán Fábián könnyed győzelemmel kezdett Torontóban

Tenisz
2025.07.29. 08:30

Oszaka tíz hónap közös munka után elköszönt a sztáredzőtől

Tenisz
2025.07.28. 12:28

Marozsán és Bondár is rontott a világranglistán

Tenisz
2025.07.28. 09:33

Leylah Fernandez 70 perc alatt lemosta Anna Kalinszkaját a washingtoni döntőben

Tenisz
2025.07.27. 22:34

Udvardy a negyeddöntőben búcsúzott Palermóban

Tenisz
2025.07.25. 22:45

„Csípős Fritzy” a kortársai nyomában – sztárportré Taylor Fritzről

Képes Sport
2025.07.25. 20:26
Ezek is érdekelhetik