Tenisz: jöhet a 33. Federer-Djokovics csata!

2014.03.16. 00:07
A második helyen rangsorolt szerb Novak Djokovics lesz a hetedik helyen kiemelt svájci Roger Federer ellenfele az Indian Wellsben zajló, 4.72 millió dollár összdíjazású ATP-torna döntőjében, miután előbbi óriási csatában, 2 óra 23 perc alatt kerekedett az amerikai John Isner fölé. A szerb és a svájci klasszis eddig 32 alkalommal találkozott egymással – legutóbb idén a dohai torna elődöntőjében, amelyben Federer szetthátrány után simán fordított –, utóbbi 17–15-re vezet.

Isner nagyon drágán adta a bőrét az elődöntőben, az első játszmában például 5:4-es vezetésnél három brék-, egyben szettlabdához jutott. Viszont elbukta mindet, a lendületet kapó Djokovics pedig behúzta az első szettet. A második hajrájában aztán az amerikai domborított nagyot. Djokovics 5:5 után egy brékkel került nyerő helyzetbe, de elbukta a saját adogatását. Jöhetett a rövidítés, amelyben Isnernél volt a lélektani előny, simán ki is egyenlített. Viszont egyre fáradtabban mozgott, a harmadik játszmában masszírozni is kellett, már csak felvillanásra futotta az erejéből, nem tudta hozni addigi teljesítményét.

Az első elődöntőben Federer játszi könnyedséggel intézte el a korábban bravúrokat is bemutató, többek között az első kiemelt Rafa Nadalt is búcsúztató ukrán Olekszandr Dolgopolovot. Az ukrán már az első szettben sem bizonyult méltó partnernek a svájci számára, és még az volt neki a jobb... A másodikban ugyanis mindössze egy gémet nyert, a találkozót a nullra elveszített adogatójátéka zárta. A 61 perc alatt győztes Federernek ilyen „könnyű” siker – négy elbukott gém – korábban nem adatott meg a tornán.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (4 720 380 dollár, kemény)