Tenisz: szetthátrányból nyert a négyszeres londoni győztes

2013.06.10. 20:10
A londoni férfi tenisztorna első fordulójában a négyszeres helyi győztes ausztrál Lleyton Hewitt szetthátrányból fordítva legyőzte az amerikai Michael Russellt.

Érdekesség, hogy bár a 35 éves Russell 11 alkalommal is fogadóelőnyhöz jutott a találkozó során, addig az ausztrál csak nyolcszor, a nagy védekező művész Hewitt azonban így is hárommal többször vette el ellenfele adogatását (5–2). Russell nem zárja a szívébe a korábbi világelsőt, hiszen harmadik egymás elleni mérkőzésén is kikapott tőle – pedig a 2007-es Australian Openen az első két szettet is ő nyerte meg (3:6, 2:6, 6:3, 6:3, 6:3).

Hewittnál is nagyobb csatában jutott tovább a horvát Ivan Dodig, aki három rövidítéses szettben múlta felül az első játszmát még megnyerő hazai James Wardot.

A 9. helyen kiemelt francia Benoit Paire simábban nyert a brit Jamie Baker ellen.

ATP 250-ES TORNA, LONDON (683 665 euró, fű)