Tenisz: ismét döntő szettbe torkollott a Wawrinka-Tsonga

2013.05.11. 01:55
„Természetesen" a madridi tenisztornán sem maradt el a döntő szett a Stanislas Wawrinka–Jo-Wilfried Tsonga párharcban, amelynek végén ezúttal a svájci örülhetett.

A két játékos eddig ugyan csak négyszer találkozott felnőtt ATP-viadalon, azok az összecsapások azonban kivétel nélkül emlékezetesre sikeredtek: 2007-ben, Metzben Tsonga szetthátrányból fordítva nyert (6:7, 6:4, 6:4), a 2011-es Roland Garroson Wawrinka 0:2-ről diadalmaskodott (4:6, 6:7, 7:6, 6:2, 6:3), a 2012-es Francia tenisztornán Tsonga ismét visszaengedte 0:2-ről a svájcit, de végül csak megnyerte a mérkőzést (6:4, 7:6, 3:6, 3:6, 6:4), majd az idei Monte-Carlóban rendezett mérkőzésükön a francia szetthátrányból fordítva nyert Wawrinka ellen (2:6, 6:3, 6:4).

Mint látható, eddig kivétel nélkül döntő szettes mérkőzésekre került sor kettejük között, ehhez képest ezúttal a világranglista 15. helyén álló Wawrinka villámgyorsan, 6:2-vel behúzta az első játszmát, majd a második szett egy-egy fogadósikerét követően jöhetett a rövidítés. Ekkor alig több, mint egy órája játszottak a felek ezt egy szűk negyedórás tie brékkel kívánták „kompenzálni".

Itt először 5–2-re ellépett Tsonga, de Wawrinka sorozatban négy pontot szerezve mérkőzéslabdához jutott. Ezt hárította a francia, majd még kettőt a rövidítés során, és végül óriásit küzdve 11–9-cel behúzta a rövidítést, és kiharcolta a döntő szettet.

A harmadik felvonásban azonban a svájci már nem rontott, 5:4-nél a mérkőzés megnyeréséért adogathatott, és végül 6:2, 6:7, 6:4-gyel megnyerte az összecsapást, így szépített Tsonga elleni mérlegén (immáron 2–3), és bejutott az elődöntőbe, ahol az ellenfele a 3. helyen kiemelt brit Andy Murrayt búcsúztató cseh Tomás Berdych lesz.

A játéknap eseményeiről ide kattintva olvashat bővebben!

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (3 368 265 euró, salak)
Wawrinka (svájci, 15.)–Tsonga (francia, 7.) 6:2, 6:7, 6:4