Tenisz: ha Tsonga-Wawrinka, akkor döntő szettes meccs

2013.04.19. 13:03
A Monte-Carlóban zajló férfi tenisztorna negyeddöntőjében a 6. helyen kiemelt francia Jo-Wilfried Tsonga szetthátrányból fordítva legyőzte a 13.-ként rangsorolt svájci Stanislas Wawrinkát.

A papírformának megfelelően döntő szettbe torkollott az összecsapás: eddig háromszor találkoztak a felek, 2007-ben, Metzben Tsonga 6:7, 6:4, 6:4-re nyert, a 2011-es Roland Garroson Wawrinka 0:2-ről fordított (4:6, 6:7, 7:6, 6:2, 6:3), a tavalyi Francia nemzetközi teniszbajnokságon pedig 6:4, 7:6, 3:6, 3:6, 6:4-re nyert a hazai versenyző.

Jobban kezdte a mérkőzést a svájci játékos, és nyolc fogadóelőnyéből kettőt értékesítve simán megnyerte az első felvonást, de a másodikban hiába volt háromszor annyi bréklehetősége, mint a franciának, Tsonga jobban élt az egyetlen esélyével, így kiegyenlített (2:6, 6:3).

A döntő szettben 3:2-es Wawrinka-vezetésnél Tsonga 15:30-ról fordítva egyenlített, majd a következő játékban egyből elvette ellenfele adogatását és sajátja megnyerésével 5:3-ra elhúzott. Sőt, 0:40-nél három mérkőzéslabdához is jutott, de a svájci innen visszakapaszkodott (kellett hozzá a hálóról szerencsésen pattanó labda is). Tsonga adogatóként két újabb meccslabdához jutott a következő játékban, és 40:15-nél egy ásszal be is húzta a találkozót – 2 óra 10 perc alatt (6:4).

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (2 646 495 euró, salak)