Szávay Ágnes két játszmában nyert, és ott van a 3. fordulóban

2008.05.29. 18:48
Szávay Ágnes szerdai szünnapját követően kipihenten lépett pályára a Roland Garros 2. fordulójában. Ellenfele a német Sabine Lisicki volt, és ahogy az első fordulóban Ajumi Morita ellen, eleinte úgy tűnt, ez is egy kiszenvedett győzelem lehet. Végül azonban meggyőzően, két szettben múlta felül a világranglista 83. helyén álló német lányt. A 3. fordulóban a cseh Petra Kvitová lesz az ellenfele.

Szávay Ágnes jól kezdte a mérkőzést, rögtön elvette ellenfele adogatását, azonban a folytatás nem alakult ilyen lendületesen, Lisicki egyből vissza is vette azt. A szett folyamán nem is tudott meglépni a magyar lány, a végjátékban azonban 5:4-re is vezetett, de mégis rövidítésre kényszerült.

Végül 7–3-as tie-breaket követően 7:6-ra nyerte az első szettet.

A második játszmában is kiegyenlített játék folyt a salakon, Ági nem tudott meglépni és komolyabb előnyre szert tenni. Másfél óra játék után a statisztikai mutatókban sem volt jelentős különbség, leszámítva a ki nem kényszerített hibákat. Ebből a német lány megközelítőleg kétszer annyit ütött, mint Ági.

4:3 után Szávay brékelte ellenfelét és hatalmas esélyt kapott, hogy befejezze a mérkőzést. A lehetőséggel gyorsan élt is, 5:3 után Lisicki összezuhant, és klasszisunk simán, nullára hozta adogatását, ezzel 6:3-ra hozta a második szettet és ezzel a mérkőzést is.

A harmadik körben ellenfele a cseh Petra Kvitová lesz, aki sima 6:2, 6:1 arányban intézte el az ausztrál Samantha Stosurt. A 18 éves cseh lány tehát jó formában van, de a papírforma szerint így sem jelenthet problémát Szávaynak.