Arn Gréta továbbjutott a selejtező első fordulójából Párizsban

2008.05.21. 21:09
Kettőből egy a magyarok eredménye a Roland Garros selejtezőjének első fordulójában. Czink Melinda három játszmában szenvedett vereséget a cseh Hana Sromovától, Arn Gréta két játszmában győzött az orosz Anastasia Pivovarova ellenében.
Arn Gréta továbbjutott, a következő fordulóban nehéz ellenfél vár rá
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

Czink Melinda, aki a 15. kiemelt volt a selejtező játékosok között jól kezdett. Az első játszmában szoros játékban 7:5-tel szerzett szettelőnyt. A második játszmában Czink nem tudta tartani a tempót, és Sromova 6:3-mal kiegyenített.

A harmadik, mindent eldöntő játszma hasonló eredményt hozott az elsőhöz, azonban ellenkező előjellel, így a 11. pálya közönsége 107 percnyi játék után Sromova továbbjutását konstatálhatta.

A selejtezőben induló másik magyar játékos, Arn Gréta ellenfele a világranglista 161. helyén álló, 17 éves orosz Anastasia Pivovarova volt a 10-es pálya utolsó mai mérkőzésén.

Arn biztosan hozta az első szettet (6:3), a másodikban pedig szinte lemosta ellenfelét (6:1), így sima két játékban 64 perc alatt jutott tovább.

A magyar játékosnak a következő fordulóban a selejtező első kiemeltjével, a cseh Iveta Benesovával mérkőzik. Ha továbbjut még egy meccset kell nyernie a főtáblára jutáshoz. Benesova az ukrán Viktoriya Kutuzova ellen jutott tovább az első körben három játszmában 4:6, 6:0, 6:4-re nyerve a mérkőzést.