Kemény olaszlecke Szávay Ágnesnek a Foro Italico salakján

2008.05.14. 14:47
Mikor a római női tenisztorna első fordulójában Szávay Ágnes 6:1, 6:1-el győzte le a kínai Jen Cét, alighanem kevesen gondolták, hogy a következő nagy verést nem kiosztja, hanem elszenvedi az első számú magyar versenyző. Márpedig ez történt: Sara Errani 6:0, 6:3-al verte Szávayt, és kevés hiányzott az ennél is nagyobb csúfsághoz…
Sima vereség a második körben: Szávay Ágnes nem tudott ellenállni Sara Erraninak
Fotó: NSO-archív

A 11. kiemelt, a mérkőzést pocsékul kezdő Szávay 0:6, 1:5-nél már a kiesés szélén táncolt, de innen még két gémet meg tudott nyerni; ez sem változtat azonban a tényen, hogy Errani végtelenül simán győzött.

Szávayt elsősorban szervája hagyta cserben: a magyar teniszező mindössze 34 százalékban csinált pontot első adogatásaiból, az első szettben pedig mindössze 26 százalék volt ez a mutatója.

Nem csoda, hogy az adogatójátékait rendre hozó Errani nullára söpörte be az indiszponált Szávay ellen az első szettet, és a másodikban sem mutatott sok kíméletet.

A világranglista 60. helyén álló 21 éves bolognai lány már 5:1-re is elment, de ekkor megingott egy kicsit: Szávay végre brékelni tudott, és feljött 5:3-ra, , de ekkor Errani hozta a szerváját, ezzel együtt pedig a mérkőzést is.

Néhány sokatmondó adat a statisztikákból: Szávay Ágnes mindössze 63 százalékban küldte pályára első adogatásait, ezekből 34 százalékban nyert pontot, ráadásul ütött öt kettős hibát is. A rendkívül gyenge szervajáték pedig alaposan visszaütött, így Errani jutott a harmadik fordulóba.