Végtelenül simán győzött Szávay Ágnes Jen Ce ellen a berlini salakon

2008.05.07. 19:12
Azt már lehetett tudni, hogy a 8. kiemelt francia Marlon Bartoli vár a Szávay Ágnes–Jen Ce mérkőzés győztesére a berlini salakpályás WTA-torna nyolcaddöntőjében, és meglepően rövid időn belül az is kiderült, hogy a világranglistán 14. magyar lány kerül a legjobb tizenhat közé.
Szávay Ágnes esélyt sem hagyott kínai ellenfelének, és valósággal besétált a legjobb tizenhat közé
Fotó: Action Images (archív)

A 10. kiemelt Szávay kitűnően kezdett, és az első adandó alkalommal elnyerte a világranglista 40. helyén álló, idén Bangalore-ban elődöntős kínai lány adogatását.

A magyar játékos remekül szervált, 71 százalékban pályára küldte első adogatásait, és az ezekből kialakult labdamenetek 80 százalékát nyerte meg. Szávay ráadásul rendszeresen veszélyeztetni tudott Jen Ce adogatásainál, és négyszer is elnyerte ellenfele szerváját – igaz, a kínai teniszező is kihasználta egyetlen bréklehetőségét.

A röpke fél órás első játszma után minden ott folytatódott, ahol az első szett után abbamaradt: Szávay hozta első két adogatását, és simán elnyerte Jen szerváját, így rögtön előnyt is szerzett.

A válogatottjával Fed-kupa elődöntőbe jutott kínai lány képtelen volt komoly ellenállást kifejten. Jen Ce maximum néhány gémet tudott szorossá tenni, de ez édeskevés volt az európai salakpályás idényt igen jó formában kezdő magyar teniszező ellen.

Jen végül hozni tudta saját adogatását – először az egész mérkőzésen –, de ez még szépségtapasznak is elég kevéskének bizonyult. Szávay végül tükörsima 6:1, 6:1-el, mindössze 59 perc alatt jutott a legjobb 16 közé, ahol a 8. kiemelt Bartolival játszik.