Először tudott salakon diadalmaskodni Marija Sarapova

2008.04.13. 23:52
Karrierje tizenkilencedik tornagyőzelmét szerezte meg Amelia Island-en az orosz szépség, miután a Bausch&Lomb Championships döntőjében két játszmában verte szlovák ellenfelét, Dominika Cibulkovát.
Győzni tudott végre salakon is: Sarapova karrierje 19. tornagyőzelmét aratta Amelia Island-en
Fotó: Action Images

Sarapovának ez az idei harmadik sikere, korábban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon és Dohában diadalmaskodott. A kemény pályás specialista orosz teniszezőnő most az általa nem annyira kedvelt salakon is győzni tudott, és ez mindenképp jó jel a tavaszi nagy salakos versenyek előtt.

Sarapova remekül kihasználta azt, hogy míg a negyeddöntőben Szávay Ágnest kiverő Lindsay Davenport visszalépése után ő játék nélkül jutott a fináléba, Cibulkova két és negyed órás, gyilkos küzdelemben harcolta ki a döntőt a francia Alize Cornet ellen.

Az első játszmában így is rendkívüli módon megizzasztotta a szlovák lány esélyesebb ellenfelét. A 71 perces nyitószettet végül fogcsikorgatva, rövidítésben hozta csak Sarapova, majd a második játszmában már fel tudta őrölni Cibulkova ellenállását.

Az öt ászt szerváló, első adogatásainak hetven százalékát pályára küldő, lehetőségeit kíméletlenül kihasználó orosz a második szettben meg tudta végül törni jól küzdő ellenfelét: 6:3-ra nyerte a játszmát és két szettben a meccset, így győzelemmel fejezte be karrierje első salakpályás fináléját, két perc híján két óra alatt.

A párosok döntőjében a Mattek, Uhlirova duó két sima játszmában intézte el az Azarenka, Vesznyina kettőst.

TENISZ WTA TOUR, AMELIA ISLAND

NŐI EGYES DÖNTŐ
Sarapova (orosz)–Cibulkova (szlovák) 7:6, 6:3
NŐI PÁROS DÖNTŐ
Mattek (amerikai), Uhlirova (cseh)–Azarenka (fehérorosz), Vesznyina (orosz) 6:3, 6:1