Néha elgondolkodhatnának az amerikaiak, nem túlzás-e már most az ország egyik legnagyobb sztárjának beállítani és úgy is kezelni Roddickot. Addig rendben van, hogy világelső lévén kijár neki a tisztelet, hiszen valóban csodálatos második fél éve volt (első Grand Slam-torna-győzelem, az év végi trón megszerzése), de nem ártana visszaemlékezni arra: annak idején "nyomták-e ennyire Samprast és Agassit, akik együttesen egyébként 22 GS-viadalt nyertek meg. Roddick eddig egyet, mégis nagyobb a felhajtás körülötte.
Coria érzi: nyerhetett volna Roddick ellen
Coria érzi: nyerhetett volna Roddick ellen
Holott egyelőre a nyomába sem érhet a két legendás honfitársának – megkockáztatjuk: soha nem is fog –, legfeljebb humorérzékben múlja fölül őket. Játékban semmiképpen. Nincs pontot érő adogatásfogadása, mint Agassinak, röptéi kontúrjaiban sem emlékeztetnek Sampras művészi karmozdulataira – van viszont "világelső” adogatása, nem kevésbé romboló tenyerese (igaz, a két alapütés közül ezt a könnyebb megtanulni), illetve követendő harcmodora. Tulajdonképpen ezekkel nyert Coria ellen, és jutott tovább az elődöntőbe a houstoni Mesterek Kupáján. "Először sikerült meccset nyernem enynyire mély gödörből kikecmeregve” – jegyezte meg utóbb a fiatal amerikai. Más kérdés, hogy ha Coria megőrizte volna a hidegvérét a továbbjutás szempontjából számára szintén sorsdöntő találkozó kritikus pillanataiban, senki és semmi sem menti meg az időnként abnormálisan viselkedő Roddickot. "Elkényelmesedtem” – ismerte el az apró termetű argentin. No igen, ezen a szinten bűn 40:0-ről elveszíteni a szervagémet, Roddickkal szemben meg egyenesen öngyilkosság, pláne 3:2-es vezetésnél a döntő játszmában: mint már annyiszor, a világelső újfent bebizonyította, hogy ha a túloldalon álló egy pillanatra is elbizonytalanodik, és üt egy-két "homályt”, vége a dalnak. Visszanyerte az elveszített adogatójátékát (3:3), és miután egy csapásra javított az első szervák hatékonyságán, Coria sorsa megpecsételődött. Ennyi kellett. A közönségnek azonban több kell, mert a sportbarátok nem csupán az előadás végeredményét őrzik majd meg az emlékezetükben. Hanem a módját is. Szombati lapzártánk után Roddick a wimbledoni bajnok svájci Federerrel, míg a másik amerikai, Agassi a német Schüttlerrel csapott össze a fináléba kerülésért.
Tv: az Eurosport ma este 22 órától élőben közvetíti a döntőt
Mesterek Kupája, Houston (4 450 000 dollár, kemény pálya) Egyes Piros csoport: Roddick (amerikai, 1. kiemelt)–Coria (argentin, 4.) 6:3, 6:7, 6:3. A csoport végeredménye: 1. Schüttler (német, 6.) 4 pont (2, 1, 4:4, 43:42), 2. Roddick 4 (2, 1, 5:4, 51:42), 3. Coria 2 (1, 2, 4:4, 36:39), 4. Moyá (spanyol, 7.) 2 (1, 2, 3:4, 29:36) Elődöntő: az Agassi (amerikai, 5.)–Schüttler és a Federer (svájci, 3.)–Roddick mérkőzés lapzártánk után ért véget Páros Elődöntő: B. Bryan, M. Bryan (amerikai)–Etlis, Rodríguez (argentin) 6:2, 6:4. A lapzártánk után megrendezett döntőben: B. Bryan, M. Bryan–Llodra, Santoro (francia)
ITF-torna, Ramat Hasharon (10 000 dollár, kemény pálya) Negyeddöntő: Havarcova (fehérorosz)–Pócza Barbara (magyar, 2.) 6:1, 7:6
Már itt is nyomoznak
LONDON. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) az új, tetrahidrogesztrinon (THG) nevű doppingszer kimutatása céljából ismét megvizsgáltatja az idei Grand Slam-tornákon, illetve a Davis- és Fed-kupa-sorozatban levett mintákat. "Nem maradhatunk le a tiltott teljesítményfokozók elleni harcban, hiszen a játékosok egészsége és a sportág hitelessége a tét” – hangsúlyozta Francesco Ricci Bitti ITF-elnök. A THG-vel kapcsolatos visszaélések az elmúlt hetekben rázták meg a sportvilágot: kiderült, hogy ez a szer valójában mesterséges szteroid, amelynek hatása több hónapig tart, de a beszedése után legfeljebb csak egy hétig kimutatható a szervezetben.