Megdobta a játékvezetőt

K. J.K. J.
2002.10.25. 21:53
Meglehetősen egyedi módon távozott az egymillió dollár összdíjazású bázeli ATP-tornáról Félix Mantilla. Az egyébként is hirtelen haragú spanyol teniszező kétségbe vonta a vonalbírók ítéletét Juan Carlos Ferrero meccslabdájánál, és miután nagy nehezen kezet nyújtott honfitársának, mérgében a főbíróhoz vágta a törülközőjét. Nem mellékesen, mindez a döntő játszma rövidítését követően történt, némiképp tehát érthető, miért veszítette el az önuralmát Mantilla.
A szoros meccsen veszítô Mantilla mérgében a játékvezetôhöz vágta a törülközôjét
Igaz, ellenpéldaként máris megemlíthetnénk Arnaud Clément esetét, aki semmilyen rendbontást sem rendezett a negyeddöntőbeli veresége után, holott ő döntő játszmában 7:5-re kapott ki a chilei Fernando Gonzáleztől.
Szentpétervárott jobb híján Mihail Juzsnij lépett elő első számú közönségkedvenccé, köszönhetően a két hazai "hatalmasság”, Marat Szafin és Jevgenyij Kafelnyikov, illetve az első oroszországi ATP-tornáján (le)szereplő Andre Agassi korai kiesésének. Juzsnij azonnal cselekedett, a legjobb négy közé jutásért egészen simán elverte a román Andrei Pavelt – más kérdés, hogy a harmadik helyen kiemelt Sébastien Grosjeant alighanem még ő sem lesz képes megállítani, ha egyáltalán összekerülnek.
Pénteken többek között arra is fény derült, hogy Linzben sem nyer tornát Jennifer Capriati. Az első helyen kiemelt amerikai lány ráadásul pályafutása egyik legtragikusabb vereségébe szaladt bele, csupán két játékot tudott megnyerni honfitársával, Alexandra Stevensonnal szemben.
"Életemben nem éreztem még magam ennyire erősnek. Nagyon boldog vagyok, hiszen bejutottam a legjobb négy közé, ami azért nem rossz eredmény a részemről” – örvendezett a győztes. Stevenson kisasszony amúgy nem először bánt el Capriatival, az idén ez volt a harmadik diadala ellene, legutóbb pár hete, Filderstadtban tört borsot az orra alá. A melbourne-i bajnok már jó ideje hullámvölgyben van, teljesen érthetetlen módon az utóbbi öt mérkőzéséből négyet elveszített.

ATP-torna, St. Petersburg Open,
Szentpétervár
(1 millió dollár, fedett, szőnyeg)

Negyeddöntő: Grosjean (francia, 3. kiemelt)–Hrbaty (szlovák) 4:6, 6:3, 6:2; Kucera (szlovák)–Gaudio (argentin, 7.) 2:6, 6:4, 6:3; Juzsnij (orosz)–Pavel (román, 9.) 6:1, 6:3; Volcskov (fehérorosz)–Kiefer (német) 7:5, 7:5. Az elődöntő párosítása: Kucera–Grosjean; Juzsnij–Volcskov

ATP-torna, Davidoff Swiss Indoors,
Bázel

Nyolcaddöntő: Federer (svájci, 3.)–Waske (német) 6:3, 7:6; Nalbandian (argentin, 6.)–Calleri (argentin) 6:2, 3:0, fa. Negyeddöntő: Ferrero (spanyol, 2.)–Mantilla (spanyol) 2:6, 6:3, 7:6; González (chilei, 7.)–Clément (francia) 7:6, 4:6, 7:5. Az elődöntő párosítása: Henman (brit, 1.) vagy Nalbandian–Federer vagy Roddick (amerikai, 5.);González–Ferrero

ATP-torna, Stockholm Open,
Stockholm
(650 000 dollár, fedett, kemény pálya)

Nyolcaddöntő: Vinciguerra (svéd)–Canas (argentin, 3.) 7:6, 6:2. Negyeddöntő: Srichaphan (thaiföldi, 7.)–Sluiter (holland) 4:6, 6:3, 6:4; Arazi (marokkói)–Massu (chilei) 7:5, 6:1; Robredo (spanyol)–Santoro (francia) 3:6, 6:1, 6:4. Az elődöntő párosítása: Srichaphan–Robredo;Ríos (chilei, 6.) vagy Vinciguerra–Arazi

WTA-torna, Generali Ladies Open,
Linz
(585 000 dollár, fedett, kemény pálya)

Nyolcaddöntő: Henin (belga, 3.)–Panova (orosz) 6:2, 6:1. Negyeddöntő: Stevenson (amerikai)–Capriati (amerikai, 1.) 6:1, 6:1; Henin–Farina-Elia (olasz, 7.) 7:6, 6:2; Hantuchová (szlovák, 4.)–Smashnova (izraeli, 8.) 6:1, 4:6, 6:4. Az elődöntő párosítása: Stevenson–Hantuchová;Henin–Rubin (amerikai, 6.) vagy Dokics (jugoszláv, 2.)

WTA-torna, Seat Open,
Luxembourg
(170 000 dollár, fedett, kemény pálya)

Nyolcaddöntő: Razzano (francia)–Coetzer (dél-afrikai, 3.) 6:3, 6:0. Negyeddöntő: K. Clijsters (belga, 1.)–Granville (amerikai) 6:0, 6:4; M. Maleeva (bolgár, 2.)–Bovina (orosz, 7.) 6:3, 4:6, 6:3; Razzano–Husarová (szlovák, 8.) 7:6, 6:1; Srebotnik (szlovén)– Pisnik (szlovén) 6:4, 6:3. Az elődöntő párosítása: K. Clijsters–Razzano;Srebotnik– M. Maleeva

Női ITF-torna, Opole (25 000 dollár)
1. forduló: Kozsokina (orosz)–Molnár Eszter (magyar) 6:1, 3:6, 6:4

Női ITF-torna, Saint-Raphael
(25 000 dollár)

1. forduló: Pin (francia, 4.)–Nagy Kyra (magyar) 6:3, 7:5

Becker nagy sikere

BERLIN. Boris Becker szerint élete legnagyobb sikere, hogy a müncheni bíróság csütörtökön "csak” felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte őt, így nem kell börtönbe vonulnia. "Tizenhét évesen nyertem Wimbledonban, de ez semmit sem ért volna többé, ha évekre rács mögé kerülök” – mondta a német klasszis. A 34 esztendős, 1999-ben visszavonult, Wimbledonban háromszor (1985, 1986, 1989), az Australian Openen kétszer (1991, 1996), az US Openen pedig egyszer (1989) diadalmaskodó teniszező 1991 és 1993 között Monte-Carlót jelölte meg lakhelyéül, de valójában Münchenben élt, és 5.2 millió márka adót nem fizetett be. A bíróság ezért két év felfüggesztett börtönbüntetéssel, illetve 500 ezer eurós pénzbírsággal sújtotta.