Új bajnok lesz Wimbledonban

2002.07.04. 20:19
Nagy meglepetésre a belga Xavier Malisse 2 óra 27 perc alatt nyert az 1996-os győztes holland Richard Krajicek ellen, így biztos, hogy Wimbledonban új bajnokot avatnak férfi egyesben. férfi egyes, negyeddöntő: Malisse (belga, 27.)-Krajicek (holland) 6:1, 4:6, 6:2, 3:6, 9:7
A holland támadó taktikája miatt gyors mérkőzést, s meglepetést láthattak a szurkolók. A jóval esélyesebb Krajicek hiába próbálkozott 105-ször a hálónál, csak 54 labdamenetet nyert meg, s ez döntőnek bizonyult. Ráadásul gyengén fogadta Malisse adogatásait, csak a pontok 28 százalékát szerezte így. A nyerő ütések csatájában (40-28) is biztosabb belga pályafutása legnagyobb sikerét aratta, korábban kétszer a 4. fordulóig jutott Grand Slam-tornán.