Curling: továbbra is a Szekeres, Nagy duó az élen a válogatón

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2021.11.06. 17:27
Úgy néz ki, Szekeres Ildikó és Nagy György mehet az olimpiai pótkvalifikációs versenyre (Fotó: Dömötör Csaba, 2020)
Három mérkőzést követően is a Szekeres Ildikó, Nagy György duó vezet a curlingezők vegyespáros olimpiai válogatóján.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcot pénteki sikerének köszönhetően a Vasas kettőse kezdhette előnnyel, ráadásul szombaton a második felvonást is megnyerte a 2009-ben vb-ezüstérmes Szekeres és Nagy, akik 10-8-ra múlták felül a 2013-ban és 2015-ben világbajnok Palancsa Dorottya, Kiss Zsolt párost. A találkozó ráadásban dőlt el, mivel nyolc end után 8-8 volt az állás. A harmadik meccsen aztán 9-5-ös sikerrel szépített az UTE duója, amely az ötödik endben egy 4-0-s részgyőzelemmel fordította maga javára az összecsapást.

A válogató győztese vehet részt decemberben a pekingi ötkarikás játékok pótkvalifikációs versenyén, amelyen az utolsó két kvótát lehet megszerezni ebben a számban. A párharc vasárnap újabb két mérkőzéssel folytatódik.