Vancouver 2010: Csehország legyőzte a letteket és a finnekkel találkozik

Vágólapra másolva!
2010.02.24. 06:33
Címkék
A cseh férfi jégkorong-válogatott 3–2-re legyőzte Lettországot a negyeddöntőbe jutásért vívott, hosszabbítással záruló találkozón, és Finnországgal találkozik a legjobb nyolc között a Vancouverben zajló téli olimpián.

Sokáig úgy tűnt, hogy a csehek simán megnyerik a mérkőzést, miután Tomás Rolinek és Tomás Fleischmann első harmadban szerzett góljával gyorsan vezetést szereztek, amelyet a második játékrészben is tartani tudtak.

Az utolsó harmadban azonban a csehek kissé visszavettek a tempóból, ezt pedig kihasználta Lettország, és előbb Martins Cipulis szépített, majd négy perccel később Mikelis Redlihs egyenlített egy palánkról középre vágódó korongból.

A hosszabbításban viszont már nem hibáztak az esélyesebbnek tartott csehek, és kicsit több mint öt perc elteltével David Krejcí megszerezte a győztes találatot, így Csehország Finnországgal csap össze a negyeddöntőben.

VANCOUVER 2010
FÉRFI JÉGKORONG, RÁJÁTSZÁS A NEGYEDDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Csehország–Lettország 3–2 (2–0, 0–0, 0–2, 1–0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Rolinek (6. – emberelőny), Fleischmann (12.), Krejcí (66.), ill. Cipulis (53.), Redlihs (57.)

 

Legfrissebb hírek

Fallabda Eb: Chukwu Hannah kikapott a nyolcaddöntőben

Egyéb egyéni
18 perce

Pesics és Csirkovics távozhat, kongói csatár célkeresztben a Fradinál – sajtóhír

Labdarúgó NB I
29 perce

Olaszország vár a víz alatti hokiválogatottra a negyeddöntőbe jutásért

Egyéb csapat
55 perce

NS-képeslap: Székesfehérvár – a fehérvári és a magyar hoki új fellegvára

Jégkorong
1 órája

„Mit ne szeressek ezen?” – élvezi az életet az angol exkapitány

Angol labdarúgás
1 órája

Messi nélkül, Luis Suárez duplájával jutott elődöntőbe az Inter Miami – videó

Minden más foci
1 órája

Mizsér Attila zokniban futva lett aranyérmes Melbourne-ben

Népsport
2 órája

Női kosár NB I: fiatal csapattal, légiós nélkül vág neki az idénynek a Vasas

Kosárlabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik