C. Ronaldo testvére mesélt a nélkülözéssel teli madeirai gyerekkorról

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.05.13. 13:50
null
Katia, Ronaldo és az anyukájuk (forrás: sport.es)
Cristiano Ronaldo testvére, Katia Aveiro mostanában valóságshowban szerepel a televízióban, így többet is kérdezik. Például a múltjukról, a gyerekkorukról.

A gyakran csak „Ronaldának” becézett tesó visszaemlékezett arra az időre, amikor gyerekek voltak, és akkor elmondása szerint nagy szegénységben élt a család Madeirán. Nem jutott mindennap hús az asztalukra.

„A házunkhoz közel volt egy üzlet, amely éjfélkor zárt be. Gyakran mentünk oda a barátaimmal zárórakor, hogy a megmaradt sütiket adják oda nekünk. Egyedül kenyerünk volt mindig otthon.”

„Állandóan nagyon éhesek voltunk, és csak vasárnaponként jutott hús. Hét közben vajas kenyeret ettünk, levest meg zöldségeket. Ha valami ünnepi alkalom volt otthon, akkor csirkét kaptunk, de legtöbbször még azt sem.”

Katia elmondta, hogy bár ma már nem kell éhezniük, tudják, hogy milyen értékes az étel. Azt is megtanulta, hogy a bár szegények voltak, egyáltalán nem szégyellte, mert otthon nagy szeretet vette körül őket.

Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo bejelentette, hogy nem vesz részt a klubvilágbajnokságon

Minden más foci
18 órája

Válogatott: jöhet a Rossi-éra 100. gólja és a 24. legyőzött ellenfél

Magyar válogatott
2025.06.06. 12:19

Nem mind arany, ami fénylik – a Cristiano Ronaldo-hatás Szaúd-Arábiára, 3. rész

Képes Sport
2025.06.02. 17:03

A Crystal Palace a csali, a Botafogo a célpont – ez lehet Cristiano Ronaldo jövője?

Minden más foci
2025.05.28. 14:22

A Cristiano Ronaldo-hatás: aranytojást tojó tyúk az aranybányában – a szaúdi futball, 2. rész

Képes Sport
2025.05.28. 12:49

„Ez a fejezet lezárult” – Cristiano Ronaldo egy klub-vb-s csapatban folytatja?

Minden más foci
2025.05.27. 06:48

Labdarúgás: több mint 1300 fiatalperc az NB I utolsó fordulójában

Utánpótlássport
2025.05.26. 19:44

Girsik Attila: Jövőre talán még nehezebb lesz feljutni, mint az idén

Labdarúgó NB II
2025.05.26. 08:50
Ezek is érdekelhetik