Ovecskin 25 hónappal ezelőtt, 2009. január 30-án függesztette fel jelenlétét a 140 karakteres üzenetek megosztására szolgáló közösségi oldalon. Szerdán azonban újult erővel, és ritkán látható lelkesedéssel vetette bele magát a közösségi tér forgatagába.
A zseniális támadó szerda este négy óra leforgása alatt húsznál is több üzenetet küldött: feltöltött magáról egy közös fotót sztár DJ-vel, Tiëstóval, közölte, és, hogy szereti Charlie Sheent – persze csak, mint színészt (a hollywoodi sztár manapság nő- és kábítószerügyeivel kerül a címlapokra).
A legjobb azonban az volt, amit a Toronto Maple Leafs játékosával, Phol Kessellel művelt: szegény Kessel utolsóként talált gazdára az NHL All-Star Fantasy Drafton, Ovecskin pedig lelkesen fotózta a színpadon egyedül árválkodó játékostársat. Majd a fotót fel is töltötte. Kísérő szövegnek pedig csak annyit írt, hogy „Hahahhaahhaa". Nem biztos, hogy puszta rosszindulatból tette, mindenesetre a National Post című kanadai lap védelmébe vette a torontói támadót, felhívva Ovecskin figyelmét a tényre, hogy a senkinek nem kellő Kessel jelenleg egyelőre 27-25-re vezet az orosz ász előtt a liga góllövőlistáján.
Persze, aligha valószínű, hogy Ovecskint egy ilyen közjáték megzavarná, azaz a jövőben is várhatóak a @ovi8 nevű felhasználó helyesírást és írásjeleket mellőző tréfás bejegyzései.