Négy évvel ezelőtt az angol Ligakupa 2. fordulójában Fülöp Márton már a 23. másodpercben gólt kapott. Kicsit dühöngött magában, mert az ellenfél kapusa talált a hálójába, jobban szerette volna, ha ezt inkább egy csatár teszi, az mégiscsak elfogadhatóbb, ám különösebben nem lepődött meg, hiszen előre tudta, hogy ez történik.
Tudta, ám emiatt nem robbant ki bundabotrány a szigetországban. Az eset sokkal meghökkentőbb, különösen a mai, pénz diktálta világban, mi több, aligha eshetne meg másutt, mint éppen az angoloknál, a fair play őshazájában.
Szomorú esemény volt az előzmény: augusztus 28-án játszották a hírneves City Groundon az akkor éppen harmadosztályú Nottingham Forest és az egy vonallal feljebb szereplő Leicester City mérkőzését (az évad végén egyébként majd helyet cserélt a két alakulat...), és a csapatok 1–0-s hazai vezetéssel zárták az első félidőt.
A folytatásra azonban nem kerülhetett sor, mert a szünetben a vendégek kétszeres válogatott ír játékosa, Clive Clarke szíve kétszer is megállt az öltözőben. Szerencsére mindkétszer sikerült újraéleszteni, de az ijedtség érthetően nagy volt, hiszen Antonio Puerta, a Sevilla ifjú labdarúgója három nappal korábban esett össze eszméletlenül a Getafe elleni spanyol bajnoki közben (majd bár magához tért, az épületben újabb szívroham érte, és kórházba szállítását követően épp a szóban forgó Ligakupa-meccsel nagyjából egy időben hunyt el...).
A találkozó tehát félidőben „elakadt", és az angol szövetség 2007. szeptember 18-án játszatta újra, az első perctől, 0–0-ról indulva. A Leicester City vezetősége azonban úgy határozott, 0–1-ről kezdődő folytatás lenne az igazságos, amivel a játékosok is egyetértettek.
„Mindenki azonnal elfogadta a döntést – mondta az NS érdeklődésére Fülöp Márton, a leicesteriek légiósa. – A Nottingham az első meccsen nagyszerűen futballozott, megérdemelten vezetett, és nem tehetett róla, hogy félbeszakadt a mérkőzés. Ezért aztán a házigazdák kijelöltek egy játékost, aki a kezdés után zavartalanul bevezethette a labdát a kapunkba. Bosszantott, hogy éppen a kapusukat jelölték ki, eszembe is jutott, hogy leszerelem, és odapasszolom egy csatárnak, rúgja be ő, de aztán nem tettem semmit."
A kedvezményezett Forest-játékos, azaz Paul Smith kényelmesen sétálva terelgette a labdát a kezdőponttól a gólvonalon túlig, ezért esett a gól csak a 23. másodpercben – ezt leszámítva a magyar kapus hálójába még soha senki nem talált be ennyire gyorsan.
A Sunderlandtől az idény előtt kölcsönbe érkező Fülöp Márton zsebét egyébként annyiban érintette ez a szokatlan megoldás, hogy szerződése szerint extra prémium járt neki, ha kapott gól nélkül hozta a mérkőzést, ám most nem volt értelme méltányosságot kérni, mert a Nottingham később élesben is betalált.
A City a szünetig egyenlített, majd a második félidő elején szerzett ismét vezetést a házigazda (ekkor már valódi találattal), és óriási fölényben játszott. A látogatók ezután csupán kétszer jutottak el a Forest kapujáig, ám ennyi is elég volt nekik az üdvösséghez: a 88. percben ismét egyenlítettek, a 91.-ben pedig a győztes gólt is megszerezték (2–3)!
(Egy hasonló bravúrnak amúgy később maguk is szenvedő alanyaivá váltak: a következő körben ugyanis kiejtették a jó nevű Aston Villát, majd ismét, sorozatban negyedszer is idegenben kellett fellépniük, mégpedig a 16 között a szupererős Chelsea ellen. A 86. percben még vezettek a Stamford Bridge-en, végül azonban 4–3-ra kikaptak a kékektől...)
Ami az akkor 27 éves Clive Clarke-ot illeti, a rosszullétét követő napokban már jobban volt. Még egy hónapig legfeljebb néző lehetett az edzéseken is, és azután kellett nyilatkoznia, folytatja-e a pályafutását.
Családos ember, ezért nehéz döntés előtt állt, különösen úgy, hogy a vizsgálatok nem állapítottak meg nála rendellenességet, az orvosoknak fogalmuk sem volt, miért állt le kétszer a szíve. Végül visszament anyaegyesületéhez (ő is a Sunderlandhez), és ott jutott a nagy elhatározásra: klubjával egyeztetve a következő esztendő elején felhagyott a labdarúgással.
Számunkra persze akkoriban a Fülöp Mártonról szóló orvosi hírek is fontosak voltak, hiszen néhány nappal a történtek előtt Isztambulban, a magyar válogatott törökök elleni mérkőzésén agyrázkódást szenvedett, és le kellett cserélni. Elmondása szerint 15-én még kicsit fájós fejjel állt kapuba a Leicester City bajnokiján, ám 18-án Nottinghamben már semmit sem érzett abból, hogy a török Emre Belözoglu egy héttel korábban véletlenül fejbe rúgta.
Inkább okozott neki fejfájást, hogy egy kapus talált a kapujába…