Magabiztos győzelemmel kezdte az idényt a Real Madrid

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2023.08.12. 21:20
Bellingham (jobbra) góllal mutatkozott be a Real Madrid színeiben (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójában a Real Madrid Rodrygo és Jude Bellingham góljával 2–0-ra legyőzte az Athletic Bilbaót a San Mamésben.

LA LIGA
1. FORDULÓ
ATHLETIC BILBAO–REAL MADRID 0–2 (0–2)
Bilbao, San Mamés, 48 927 néző. Vezette: J. Manzano
ATHLETIC BILBAO: Unai Simón – De Marcos, Vivian, Paredes, Lekue (Imanol, 71.) – N. Williams (Alex Berenguer, a szünetben),Vesga (Ander Herrera, 64.) – Ruiz de Galarreta, Unai Gómez (Sancet, a szünetben), Muniain (Guruzeta, a szünetben) –I. Williams. Vezetőedző:Ernesto Valverde
REAL MADRID:
Lunyin – Carvajal,Éder Militao (Rüdiger, 50.), Alaba, Fran García – Tchouaméni – Valverde, Camavinga (Kroos, 71.) –Bellingham – Rodrygo (Joselu, 80.),Vinícius Júnior (Modric, 80.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Rodrygo (28.), Bellingham (36.)

Sokként érte a Real Madrid szimpatizánsait, hogy csütörtökön megsérült Thibaut Courtois, aki ráadásul várhatóan hat-nyolc hónapot kénytelen kihagyni elülső keresztszalag-szakadása miatt. A helyén így Andrij Lunyin kezdett, ám nem volt miért aggódni, ugyanis az ukrán kapusnak alig akadt dolga az első félidőben. Bár agilisan kezdett az Athletic Bilbao a San Mamésben, s míg az elején legalább a labdát képesek voltak birtokolni a baszkok, az első tíz perc után már ez sem ment nekik, így nem csoda, hogy nem tudtak veszélyesek lenni. A „királyi gárda” sem kapkodott, amely előtt először a 22. percben adódott helyzet, de Rodrygo lövését védte Unai Simón.

Néhány perccel később viszont már nem tudott hárítani a 26 éves kapus, Rodrygo ezúttal nem hibázott. Gyorsan nőhetett volna az előny, ám Alaba a kapufára fejelt – Unai Simónnak köszönhetően –, majd Vinícius Júnior ziccerét fogta a kapus. Egy percre rá viszont már újra a hálóban kötött ki a labda: Alaba szöglete után Bellingham sután találta el a labdát, de épp így lett jó, az ugyanis behullott a hálóba – tehát az angol középpályás góllal debütált a fővárosi csapatban. Nem sokkal később végre a bilbaóiak is eljutottak helyzetig, de Unai Gómez nem tudott szépíteni, pedig erre nagy szükségük lett volna a szünet előtt.

A második félidő egy sérüléssel kezdődött, Militao próbált kitámasztani, és úgy tűnt, a bal térde bánta. Izgultak is a habfehérek kispadján, nehogy olyan súlyos legyen a sérülés, mint Courtois esetében. Sokáig nem is történt más említésre méltó esemény, a madridiak nem sürgették a játékot kétgólos előnyük tudatásban, míg a baszkok nem találták a fogást ellenfelükön.

A 65. perc után kissé izgalmasabbá vált a találkozó, ahogy egyre többet kockáztatott az Athletic, ám így is előbb Valverde és Vinícius Júnior járt közel a gólhoz. Aztán azért jöttek a hazai helyzetek is, főleg Berenguer volt veszélyes, de akárcsak Sancet lövésébe, az övébe is belelépett egy vendégjátékos. A hajrára aztán elfogyott a lendület, a piros-fehérek is lemondtak a pontszerzésről. A Real Madrid végig kézben tartott a meccset, s összességében magabiztos győzelemmel kezdte a bajnokságot. 0–2

A MÉRKŐZÉS HIVATALOS ÖSSZEFOGLALÓJA IDE KATTINTVA TEKINTHETŐ MEG!

Andrij Lunyin kapott gól nélkül hozta le a mérkőzést (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 3–1

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek, a Real Madrid elvitte a három pontot a San Mamésből.

90+1. perc: Berenguer beívelése után Paredes csúsztatott mellé.

90. perc: Öt percet hosszabbít a játékvezető.

87. perc: Inaki Williams taposta meg Bellinghamet, jogos a sárga.

83. perc: Modric került lövőhelyzetbe, 16 méterről a jobb alsót vette célba laposan, de Unai Simón biztos kézzel fogta.

80. perc: Kettős madridi csere. Rodrygo és Vinícius Júnior fejezte be mára, Joselu és Modric váltotta a brazil duót.

76. perc: Alaba reklamált is az eset után, amiért sárgát kapott.

76. perc: Ruiz de Galarreta szabálytalankodott Kroosszal szemben, így került a labda Berenguer elé, akinek a lövésébe azonban belelépett Tchouaméni, így a labda fölé vágódott!

72. perc: Sancet lőtt, Alaba blokkolt, s mentett szögletre! Nem biztos, hogy Lunyin elérte volna.

71. perc: Csere mindkét oldalon. Lekue helyén Imanol, illetve Camavinga helyett Kroos állt be.

70. perc: Bellingham passza után Vinícius Júnior lőtt, de Unai Simón ki tudta ütni a labdát!

68. perc: A szabadrúgást Alaba készítette le Valverdének, aki 22 méterről laposan lőtt, nem sokkal a jobb kapufa mellé!

Ezért járt a sárga lap (Fotó: AFP)

67. perc: Vivian ütötte elVinícius Júniort, villant a sárga lap.

64. perc: Bilbaói változtatás, Vesgát váltottaAnder Herrera.

A hivatalos nézőszám: 48 927.

Militaót le kellett cserélni (Fotó: AFP)

50. perc: Nem is tudja folytatni Militao, Rüdiger jött be a helyére.

48. perc:Militao csúszott el, amikor kitámasztani próbált, és úgy tűnik, megsérült a bal térde. Ápolni kell.

46. perc:Nem jött ki a második félidőre Nico Williams, Unai Gómez és Muniain, beállt Alex Berenguer, Sancet és Guruzeta.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Vinícius Júnior (jobbra) többször is gondot okozott a hazai védőknek (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 1–0

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

45+4. perc: Bellingham ívelt be jobbról, Rodrygo ollózni próbált, de elvétette, így Fran García lőhetett, ám csúnyán eltörte a labdát, így nem jelentett veszélyt.

45. perc: Négy perc a ráadás.

38. perc: Unai Gómez került helyzetbe, de középre lőtt 10 méterről, így Lunyin fogta!Ebben több volt.

36. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Alaba bal oldali szöglete után Bellingham 12 méterről rosszul találta el a labdát, amely így nagyot pattanva a kapu jobb oldalában kötött ki! 0–2

35. perc: Helyzet! Vinícius Júnior két remek csel után ziccerbe hozta magát, de Unai Simón kileste, hová lövi a brazil játékos a labdát, így ki tudta ütni a kapu bal oldala felé tartó lövést!

34. perc: KAPUFA!Rodrygo jobb oldali szögletét követőenAlaba csúsztatott a rövidnél, Unai Simón pedig a bal kapufára tenyerelte a labdát!

Rodrygo (középen) szerzett vezetést a Realnak (Fotó: AFP)

28. perc: GÓL! VEZET A REAL!A jobb oldalon megindulóRodrygo kényszerítőzött Carvajallal, a brazil támadó a visszakapott labdát megszelidítette, majd 10 méterről lőtt, a labda pedig a rövidnél Unai Simón lábáról befelé pattant! 0–1

24. perc:Alaba tekert élesen középre, Unai Simón másodjára fogta a kellemetlen ívelést.

22. perc: Rodrygo lecselezte magát az alapvonalig Paredes mellett, onnan élesen középre lőtt, de Unai Simón lábáról kivágódott a labda.

14. perc: Valverde távolról lőtt, a labda úgy egy méterrel szállt fölé.

Egyelőre helyzetek nélkül, de jó iramban zajlik a mérkőzés.

4. perc: Muniain kapott sárga lapot reklamálásért.

A hazaiak piros-fehér felsőben, fekete nadrágban és sportszárban, míg a vendégek tiszta fehérben játszanak.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

A Real Madridnál a legnagyobb kérdés, hogy ki pótolja majd Courtois-t. Nyilván ezen a mérkőzésen még Andrij Lunyin, de a habfehérek valószínűleg még hoznak kapust. A legfrissebb hírek szerintKepakölcsönbe érkezik, de korábbanDavid de Gea és Jaszin Bununeve is felmerült lehetséges opcióként, sőt,Hugo Llorisés Keylor Navasleigazolása is szóba került már a sajtóban.

A hazaiaknál nem léphet pályára sérülés miatt Yeray Álvarez, Yuri Berchiche és Dani García, míg a vendégeknél Dani Ceballos, Thibaut Courtois, Arda Güler és Ferland Mendy maródi.

Az örökmérleg: 242 mérkőzés, 76 Bilbao-győzelem, 45 döntetlen és 121 Real Madrid-siker.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Athletic Bilbao–Real Madrid mérkőzés a La Ligában!