Vizsgálatot indított a spanyol szövetség az Osasuna–Real Madrid mérkőzés játékvezetője ellen

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2025.02.18. 20:43
José Luis Munuera Montero ellen vizsgálat indult (Fotó: Getty Images)
A Királyi Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) vizsgálatot indított José Luis Munuera Montero játékvezető ellen összeférhetetlenség gyanúja miatt.

A múlt szombati Osasuna–Real Madrid mérkőzést (1–1) vezető sípmester számos kritikát kapott, miután a királyi gárda klasszisát, Jude Bellinghamet kiállította reklamálásért, emellett a fővárosiak három tizenegyest is számonkértek a 41 éves játékvezetőn. Azonban nem ennek kapcsán indított hivatalos vizsgálatot a spanyol szövetség, hanem José Luis Munuera Montero pályán kívüli üzleti tevékenysége miatt, ezzel összefüggésben lehetséges összeférhetetlenség okán.

A játékvezető ugyanis a hírek szerint egy Talentus Sports nevű cég tulajdonosa, amely tanácsadással és sportmenedzsmenttel foglalkozik. Állítólag a vállalatnak olyan ügyfelei vannak, mint a La Liga, az UEFA, az RFEF, valamint számos futballklub is, többek között az Atlético Madrid, a Manchester City, az Aston Villa és a PSG – írja a spanyol As. A lap hozzáteszi, atléticós forrásai közölték, semmiféle kapcsolatban nem áll a klub ezzel a céggel, soha nem dolgoztak együtt vele.

A megfelelőségi bizottság azt vizsgálja, hogy Munuera Montero megsértette-e a szövetség szabályzatának 9.1. cikkelyét, amely megtiltja a játékvezetőknek, hogy olyan érdekeltségekkel rendelkezzenek, melyek játékvezetői tevékenységükkel érdekellentétben állnak.

A Marca hozzáteszi, az elmúlt órákban Munuera Montero minden nyomot eltüntetett, ami a céghez kötné, például törölte saját LinkedIn-profilját, ahol a vállalat adatai is fel voltak tüntetve.

A vizsgálat még csak most kezdődött, egyelőre a bizonyítékok gyűjtése zajlik, de amennyiben bebizonyosodik, hogy Munuera Montero megszegte az etikai kódex szabályait, 100 ezer eurós büntetéssel sújthatják, sőt, akár ötéves eltiltást is kaphat.

 

 

Legfrissebb hírek

Szerződést hosszabbított Lamine Yamallal a Barcelona – hivatalos

Spanyol labdarúgás
20 órája

Raúl bejelentette, hogy elhagyja a Real Madridot

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 13:50

„Úgy érzem, hazatértem” – Xabi Alonso aláírta szerződését a Real Madriddal

Spanyol labdarúgás
2025.05.26. 13:58

Lewandowski duplázott, a Barcelona sima győzelemmel búcsúzott az idénytől

Spanyol labdarúgás
2025.05.25. 22:59

Xabi Alonso a Real Madrid új edzője – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.05.25. 12:12

Győzelmével megmenekült az Espanyol; a Leganés hiába intézte el simán Nikitscheréket, kiesett

Spanyol labdarúgás
2025.05.24. 23:15

A Real Madrid győzelemmel búcsúztatta Modricot és Ancelottit

Spanyol labdarúgás
2025.05.24. 18:29

La Liga: a Betis döntetlennel hangolt a Konferencialiga-döntőre

Spanyol labdarúgás
2025.05.23. 22:58
Ezek is érdekelhetik