La Liga: az Atlético elveszítette bajnoki veretlenségét Sevillában, otthon kapott ki a Real Sociedad

T. Z.T. Z.
2024.10.27. 20:27
Az Atlético gólképtelennek bizonyult Sevillában (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójának vasárnapi játéknapján a Betis hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot.

A bajnokságban a forduló előtt még veretlen Atlético Madrid azzal a tudattal lépett pályára a Betis otthonában, hogy amennyiben nyer, akkor egy pontra megközelíti a tabellán a városi rivális Real Madridot. A sevillai együttes azonban egyáltalán nem könnyítette meg a madridiak dolgát, sőt, az első félidőben a játék képe alapján gólokkal vezethetett volna. A 4. percben José María Giménez öngólt vétett, ennek köszönhetően szerezte meg a vezetést a Betis, amely a folytatásban is számos lehetőséget kidolgozott, az Atlético kapusának, Jan Oblaknak köszönhette, hogy a szünetben csak egygólos hátrányban volt.

A második félidőben is fölényben volt a Betis, ráadásul a 66. percben a játékvezető elsőre tizenegyest is ítélt a hazai csapat javára, ezt azonban videózás után később visszavonták.

Az Atlético az utolsó tíz percben kezdett el veszélyesebben futballozni, s Ángel Correa révén kapufáig is eljutott a 80. percben. A 89. percben Vitor Roque úgy tűnt, újabb gólt szerez a Betisnek, de les miatt visszavonták a találatot. Újabb gól már nem esett a folytatásban, a sevillaiak teljesen megérdemelten tartották otthon a három pontot, az Atlético első vereségét szenvedte el a ligában.

A késő délutáni találkozó is izgalmasan alakult, hiszen a sereghajtó Valencia Enzo Barrenechea 36. percben szerzett találatával egészen a 90. percig győzelemre állt a Getafe otthonában. A hazaiak ekkor azonban Mauro Arambarri tizenegyesből szerzett góljával egyenlítettek, sőt később újabb gólt is szerezhettek volna, a Valencia kapusa, Mamardasvili azonban legalább az egyik pontot megmentette csapatának.

A késő esti mérkőzésen az előzetesen esélytelenebbnek tűnő Osasuna a két gólpasszig jutó, majd később a meccs legjobbjának is megválasztott Bryan Zaragoza vezérletével parádés első félidőt produkált a Real Sociedad ellen. A pamplonai együttes a 23. percben Lucas Torró révén szerzett vezetést, majd a 34. percben Ante Budimir duplázta meg csapata előnyét. A folytatásban a Real Sociedad ugyan próbálkozott, de csak két visszavont tizenegyesig jutott – gólt viszont már nem tudott szerezni, így az Osasuna 2–0-ra megnyerte a találkozót és megszerezte idénybeli első idegenbeli győzelmét

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ
Real Betis–Atlético Madrid 1–0 (J. Giménez 4. – öngól)
Real Sociedad–Osasuna 0–2 (Torró 23., Budimir 34.)
Getafe–Valencia 1–1 (Arambarri 90. – 11-esből, ill. Barrenechea 36.)
KORÁBBAN
Leganés–Celta Vigo 3–0 (D. García 59., Brasanac 78., S. González 83.)
HÉTFŐ
21.00: Mallorca–Athletic Bilbao (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Valladolid–Villarreal 1–2 (Sylla 60. – 11-esből, ill. Barry 29., Ayoze Pérez 84.)
Rayo Vallecano–Alavés 1–0 (Sivera 80. – öngól)
Kiállítva: Mumin (22., Rayo)
Las Palmas–Girona 1–0 (Álex Múnoz 42.)
Kiállítva: Juan Carlos (78., Girona, a kispadról)
Real Madrid–FC Barcelona 0–4 (Lewandowski 54., 56., Yamal 77., Raphinha 84.)