Az utolsó percekben fordított a Mallorca

S. B.S. B.
2024.09.23. 22:58
Az utolsó percekben nyert a Mallorca (Fotó: Getty Images)
A Mallorca utolsó perces góllal 2–1-re megverte idegenben a Betist a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának záró meccsén, hétfő este.

Mindkét gárda nagyon elkapta a ritmust az első percekben, és mire észbe kaptunk, máris 1–1 volt az állás. Először Giovani Lo Celso talált be, megszerezve a vezetést a Betisnek, majd alig egy percre rá Dani Rodríguez volt eredményes, amivel kiegyenlítettek a vendégek.

Az erős kezdés után a folytatás nem szolgált túl sok izgalommal, mindkét félnek akadtak még lehetőségei, de ez nem volt elég, hogy bármelyik is előnyhöz jusson. Mígnem a hosszabbításban megtört a jég: Valery Fernández a 93. percben kipattanóból szerzett gólt, amivel megnyerte a meccset a Mallorcának.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Betis–Mallorca 1–2 (Lo Celso 7., ill. D. Rodríguez 8., Valery Fernández 90+3.)

Vasárnap játszották
Villarreal–Barcelona 1–5 (A. Pérez 38., ill. Lewandowski 20., 35., P. Torre 58., Raphinha 75., 83.)
Rayo Vallecano–Atlético Madrid 1–1 (Palazón 35., ill. Gallagher 50.)
Getafe–Leganés 1–1 (Mayoral 83. – 11-esből, ill. Sáenz 76.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 3–1 (Guruzeta 4., 39., Djaló 80., ill. Aspas 25 – 11-esből)
Szombaton játszották
Valladolid–Real Sociedad 0–0
Valencia–Girona 2–0 (Juanpe 56. – öngól, D. Gómez 58.)
Osasuna–Las Palmas 2–1 (Budimir 39. – 11-esből, A. Oroz 60., ill. Moleiro 41.)
Real Madrid–Espanyol 4–1 (Dani Carvajal 58., Rodrygo 75., Vinícius Jr. 78., K. Mbappé 90. – 11-esből, ill. Courtois 54. – öngól)