Lewandowski duplája döntött, a Barcelona bevette a Mestallát

M. B.M. B.
2024.08.17. 23:31
Lewandowski góljai három pontot értek a Barcának (Fotó: Imago Images)
Az FC Barcelona 2–1-re nyert a Valencia otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 1. fordulójában.

Kifejezetten eseménydúsra sikeredett a Barcelona valenciai vendégjátékának első félideje. Elsőként a hazaiak veszélyeztettek: előbb Rafa Mir maradt le Duro beadásáról, majd az Almeida centerezését menteni igyekvő Cubarsí járt közel az öngólhoz. Ezt követően Raphinha tornáztatta meg Mamardasvilit egy távoli bombával, aztán Ter Stegen mentette meg Cubarsít az öngóltól – s még mindig csak a 21. percben jártunk!

A szünet előtt egy gólváltást, illetve egy ordító gólhelyzetet is láthattunk: előbb Hugo Duro váltotta gólra Diego López átadását (a partjelző először lest intett, de VAR-vizsgálat után megadták a találatot), majd Cubarsí korrigálta Ter Stegen hibáját, amikor a gólvonalról mentett a szemfüles Duro lövésénél. Az ötperces ráadás utolsó percében jött Robert Lewandowski, s Yamal centerezését másfél méterről kotorta a hálóba, így Cubarsí korábbi mentése létfontosságúnak bizonyult – 2–0 helyett 1–1-es döntetlennel fordultak a felek.

A szünet után pár perccel Mosquera tizenegyest érően rúgott oda Raphinhának, Mamardasvili pedig hiába érezte az irányt, nem tudta kiszedni a bal felsőből Lewandowski büntetőjét. Az 57. percben Ferran Torres eldönthette volna a mérkőzést, de ziccerben nem tudott kibabrálni a „denevérek” grúz kapusával. A folytatásban az erejükkel fokozatosan elkészülő hazaiak az egyenlítésért támadtak, míg a másik oldalon Casadó lábában maradt a harmadik katalán gól. A vége 2–1-es Barca-győzelem lett, azaz sikerrel vette az idényrajtot az előző évad ezüstérmese.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ
Valencia–FC Barcelona 1–2 (Duro 44., ill. Lewandowski 45+5., 49. – 11-esből)

Korábban
Osasuna–Leganés 1–1 (J. Soriano 79. – öngól, ill. J. Cruz 22.)

Augusztus 18., vasárnap
19.00: Real Sociedad–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
21.30: Mallorca–Real Madrid (Tv: Spíler2)
Augusztus 19., hétfő
19.00: Real Valladolid–Espanyol (Tv: Spíler2)
21.30: Villarreal–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)

CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSZOTTÁK
Athletic Bilbao–Getafe 1–1 (Sancet 27., ill. Uche 64.)
Real Betis–Girona 1–1 (Bartra 6., ill. Misehouy 72.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Alavés 2–1 (Swedberg 67., Iago Aspas 84., ill. Kike García 17.)
Las Palmas–Sevilla 2–2 (Nianzou 42. – öngól, Sandro Ramírez 71., ill. Álex Suárez 25. – öngól, J. Sánchez 61.)