La Liga: szórakoztató meccsen ikszelt az Alavés a Villarreallal; San Sebastiánban nyert az Osasuna

MIKE BARNABÁSMIKE BARNABÁS
2024.02.10. 16:17
Nem született döntés az Alavés és a Villarreal meccsén a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 24. fordulójában.

Kifejezetten szórakoztató első félidőt produkáltak a felek a Mendizorrozában, s elsőként az Alavés törte meg a jeget: a 25. percben Samu Omorodion bólintott kiváló ütemben a bal alsó sarokba. 1–0

A Villarreal válasza a szünet előtt érkezett, Jorge Cuenca – a hazaiak spanyol-nigériai centeréhez hasonlóan – fejjel volt eredményes. 1–1

A csapatok a fordulás után sem fogták vissza magukat, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, de újabb gól nem született – a látottak alapján igazságosnak mondható döntetlen született.

A késő délutáni mérkőzésen a Real Sociedad lefocizta hazai pályán az Osasunát, de nem tudta gólra váltani helyzeteit – nem úgy Ante Budimir, aki a szünet után megfejelte idénybeli 11. gólját. A horvát center találatára nem érkezett válasz a hazai oldalról, így a pamplonai együttes 12 év szünet (és 17 nyeretlen meccs) után legyőzte a baszk együttest, amely zsinórban négy nyeretlen mérkőzéssel a háta mögött utazik a Paris Saint-Germain elleni BL-nyolcaddöntőre.