Brahim Díaz remekelt, de az Atlético az utolsó pillanatban egyenlíteni tudott a városi derbin

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.02.04. 20:50
Brahim Díaz (jobbra) az utolsó pillanatban került be a kezdőbe, és ha már ott volt, élt is a lehetőséggel (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 1–1-es döntetlen ért el a városi rivális Atlético Madrid ellen. Az utolsó pillanatban a kezdőbe kerülő Brahim Díaz remekelt a hazaiaknál, az első félidőben be is talált, de az Atlético az utolsó pillanatig sem adta fel, és Llorente révén egyenlített.

SPANYOL LA LIGA
23. FORDULÓ
REAL MADRID–ATLÉTICO MADRID 1–1 (1–0)
Madrid, Bernabéu Stadion, 76 732 néző. Vezette: J. Sánchez
REAL MADRID: Lunyin – Lucas Vázquez, Carvajal, Nacho, F. Mendy – Valverde, Kroos, Camavinga, Bellingham (Ceballos, 88.) – Rodrygo (Modric, 76.), Brahim Díaz (Joselu, 71.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
ATLÉTICO: Oblak – M. Llorente, Witsel, Szavics, Hermoso – Saúl (Samu Lino, 61.), R. de Paul (P. Barrios, 61.), Koke (Á. Correa, 68.), R. Riquelme (N. Molina, a szünetben) – Griezmann, Álvaro Morata (Depay, 61.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Brahim Díaz (20.), ill. M. Llorente (90+3.)

Egy hónapon belül harmadszor mérkőzött egymással a két madridi élcsapat, a Real Madrid és az Atlético Madrid. A Spanyol Szuperkupában és a Király-kupában is hosszabbítás után dőlt el kettejük párharca januárban, egyszer a Real, egyszer az Atlético diadalmaskodott. A bajnokság őszi odavágóján az Atlético Morata duplájának is köszönhetően 3–1-es győzelmet aratott.

Az eredetileg kezdőbe jelölt Vinícus Jr. csak a kispadon kapott helyet, miután a bemelegítés során kisebb sérülést szedett össze. A brazil helyén Brahim Díaz kezdett, aki parádés teljesítményt nyújtott a mérkőzésen. A viszonylag eseménytelenül induló találkozó 20. percében éppen ő talált be Oblak kapujába azt követően, hogy Koke lábáról szerencsésen elé került a labda. Három percen belül egyenlíthettek volna a vendégek, de sem Witsel, sem Szavics fejese nem talált utat a kapuba.

A második félidő elején gyorsan betalált az Atlético, de Szavics fejese után csak másodpercekig örülhettek Griezmannék, mert a játékvezető les miatt, jogosan érvénytelenítette a találatot a 48. percben. A „matracosok” cserékkel próbáltak frissíteni, de a kapura mindig veszélyes Correa vagy éppen Samu Lino sem tudott zavart okozna a hazaiak hátsó alakzatában. Az Atlético-támadásokat rendre veszélyes hazai kontrák követték, Rodrygo és Brahim Díaz is odaért Oblak kapuja elé gyorsaságának köszönhetően, betalálni azonban egyikük sem tudott. Már mindenki elkönyvelte a hazai győzelmet, a hosszabbítás harmadik percében azonban egy beívelt labdát követően Nacho bizonytalankodott, Marcos Llorente pedig köszönte a lehetőséget, és fejjel egyenlített.

A Real Madridra egy hét múlva ismét fontos mérkőzés vár hazai pályán, a második helyen álló Gironát fogadja rangadón. 1–1