La Liga: megtört Lewandowski rossz sorozata, nyert a Barcelona az Alavés vendégeként

B. A. P.B. A. P.
2024.02.03. 20:42
Vitor Roque (balra) csereként beállva betalált, majd piros lapott kapott az Alavés ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójában a Barcelona 3–1-re legyőzte az Alavést.

Az Alavés 2016-ban tudta legutóbb legyőzni az FC Barcelonát, így Xavi együttese jó előjelekkel vághatott neki a mérkőzésnek. Jól is kezdett a Barca, ugyanis Robert Lewandowski az első komolyabb Barcelona-helyzetet gólra váltotta a 22. percben. Ilkay Gündogan passzát követően a lengyel a kapust átemelve talált a hálóba, ezzel megtörte öt bajnoki mérkőzés óta tartó gól nélküli sorozatát.

A második félidőben aztán Gündogan a gólpassza után maga talál be. Pedri ívelte a labdát a bal kapufa elé, a német középpályás pedig akrobatikus mozdulattal talált a kapuba a 49. percben.  Nem nyugodhattak meg a katalánok, ugyanis két perccel később jött a szépítés. Álex Sola beadását Samu Omorodion fejelte gyönyörű mozdulattal tíz méterről a kapu jobb oldalába.

Az 59. percben a vendégekhez beálló 18 éves Vitor Roque hamar főszereplő lett. Előbb Héctor Fort passzát váltotta gólra, majd könyöklés miatt kapott sárga lapot, végül egy késői belépőért ismét villant a sárga lap, így a 72. percben megfogyatkoztak a vendégek.

Az Alavés azonban nem tudta kihasználni az emberelőnyt, így 3–1-re nyert az FC Barcelona.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SPANYOL LA LIGA
23. FORDULÓ
Alavés–FC Barcelona 1–3 (Samu Omorodion 51., ill. Lewandowski 22., Gündogan 49., Vitor Roque 63.)
Kiállítva: Vitor Roque (72.)

Később
21.00: Girona–Real Sociedad (Tv: Spíler2)

Korábban
Valencia–Almería 2–1 (Hugo Duro 14., Jaremcsuk 23., ill. Sergio Arribas 50.)
Kiállítva: Leo Baptistao (90+2., Almería)
Granada–Las Palmas 1–1 (Bruno Méndez 43., ill. Pejino 68.)
Kiállítva: Piatkowski (21., Granada)

Pénteken játszották
Athletic Bilbao–Mallorca 4–0 (Yuri Berchiche 3., 16., Gorka Guruzeta 62., Muniain 89.)