La Liga: kiakadtak az Almeríánál a Real Madrid elleni meccs miatt

D. S. B.D. S. B.
2024.01.21. 20:48
Gaizka Garitanóék kiakadtak a Real Madrid elleni meccsen történtek miatt (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, a Real Madrid a félidei kétgólos hátrányból állt fel, majd 3–2-re nyert hazai pályán Dani Carvajal 99. percben szerzett találatával az Almería ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában. A mérkőzés után a vendégek játékosai és edzője alaposan kiakadtak a játékvezetésre.

A tabella utolsó helyén álló, továbbra is nyeretlen Almería parádésan kezdett, már az első percben vezetett a Santiago Bernabéu Stadionban, de a félidei kétgólos előny sem volt elég neki idénybeli első győzelmének megszerzéséhez, a fordulás után ugyanis Jude Bellingham és Vinícius Júnior révén egyenlítettek Carlo Ancelottiék, majd a hosszabbításban, a 99. percben Dani Carvajal a három pontot érő gólt is megszerezte.

Az Almeríát szabálytalanság, a Real Madridot les miatt fosztották meg egy-egy góltól, a vendégek azonban nagyon nehezen emésztették meg a történteket, a vezetőedző, a 97. percben kiállított Gaizka Garitano csak nehezen tudta visszafogni magát.

„Nincs mit mondanom. Látták a meccset. A véleményem haszontalan. Aztán még minket büntetnek meg. Sok döntés ellen tiltakoztam, de nem mondtam semmit, nem tehettem mást” – mondta Garitano.

Szintén nehezen türtőztette magát a csereként beálló Gustavo Melero is.

„Ma kiraboltak minket. Ami ma történt, túlmegy minden határon” – summázta Melero, akinek szavaira reagált a győztes gólt szerző Carvajal is.

„Ha nyugodtan végignéz minden jelenetet, láthatja, hogy rendben voltak a játékvezetői ítéletek. A videobíró segít igazságosabbá tenni a labdarúgást” – fogalmazott a Real Madrid spanyol védője.

Az Almería X-oldala két nagyon erős mondattal számolt be a meccsről.

„Ne várja tőlünk, hogy közzétesszük a meccsbeszámolót. Minden több mint egyértelmű” – írták egyik bejegyzésükben, míg egy másikban dicsérték csapatuk küzdenitudását.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ
Real Madrid–Almería 3–2 (Bellingham 56. – 11-esből, Vinícius Jr. 67., Carvajal 90+9., ill. Ramazani 1., E. González 43.)