La Liga: elképesztő nyolcgólos dráma, a Villarreal legyőzte a Barcelonát!

R. P.R. P.
2024.01.27. 20:44
Az év meccse volt? (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójának szombati játéknapján a Villarreal óriási meccsen 5–3-ra legyőzte idegenben a Barcelonát.

A Barcelonának kötelező volt a győzelem az egyelőre a tabella alsó felében lévő Villarreal ellen. Ehhez képest Marcelino García együttese megszerezte a vezetést az első félidő végén, majd a második játékrész elején (54. perc) már kettővel vezetett.

Hogy lesz ebből katalán győzelem?

Bő negyedórával később már 3–2 állt az eredményjelzőn: Xavi csapata Ilkay Gündogan és Pedri góljával egyenlített, majd Ronald Araújo szorításában Eric Bailly öngólt vétve juttatta vezetéshez a Barcát. Csakhogy a vendégek megállították a lendületben játszó hazaiakat: a hajrában már Goncalo Guedes egalizált.

Ezzel együtt a Barcelonának még lett volna esélye a győzelemre, ám José Munuera játékvezető először hiába ítélt büntetőt kezezésért a 91. percben, a VAR utána visszavonta.

És a 99. percben jött a dráma! Miközben a Barca nyomott a győzelem megszerzéséért, a Villarreal szerezte meg a vezetést. A katalánok védelmi hibáját Alexander Sörloth használta ki, majd a 102. (!) percben José Luis Morales megadta a kegyelemdöfést.

Ezzel a vereséggel a Barcelona leszakadt a tabella élén álló Real Madrid, Girona kettőstől, a Villarrealnak pedig egy darabig biztosan nem kell aggódnia a kieséstől. 3–5

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Barcelona–Villarreal 3–5 (Gündogan 60., Pedri 68., Bailly 71. – öngól, ill. G. Moreno 41., Akhomach 54., Guedes 84., Sörloth 90+9., Morales 90+12.)
Mallorca–Real Betis 0–1 (Altimira 45+1.)
Real Sociedad–Rayo Vallecano 0–0
Las Palmas–Real Madrid 1–2 (J. Munoz 53., ill. Vinícius 65., Tchouaméni 84.)