Király-kupa: Yaakobishvili Antal győztes meccsen, remek játékkal debütált a Gironában

CS. M.CS. M.
2024.01.17. 22:40
YaakobishviliAntal-Girona-240118
Yaakobishvili Antal bemutatkozott a Gironában (Fotó: Girona)
A La Ligában szereplő Girona 3–1-re legyőzte a Rayo Vallecanót a Király-kupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján. Magyar szempontból örömhír, hogy a katalánoknál bemutatkozott Yaakobishvili Antal, aki a teljes második félidőt a pályán töltötte.

A La Ligában szárnyaló Girona a Király-kupában sem vette le a lábát a gázról, s a 26. percben már 3–0-ra vezetett a Rayo Vallecano ellen. A szünetig szépített a vendég csapat, de így is megnyugtató előnyben volt a katalán együttes, amely a szünetben kettőt is cserélt.

Magyar szempontból ráadásul kifejezetten fontos változtatás volt az egyik, hiszen bemutatkozott a Gironában az U21-es magyar válogatott Yaakobishvili Antal. A 19 esztendős belső védő az elmúlt hetekben már rendszeresen a keret tagja volt, de most a játéklehetőséget is megkapta. Élt is vele, hiszen 45 perc alatt 5 tisztázása, 5 blokkolt lövése és háromból két sikeres indítása volt, ráadásul 32 passzából 31 jó emberhez ment. Pazar bemutatkozás.

LABDARÚGÁS, KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
Girona–Rayo Vallecano 3–1 (Stuani 15., 19. – előbbi 11-esből, Blind 26., ill. Nteka 36.)
Osasuna–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 57. – 11-esből, Merino 90+8.)
Kiállítva: Catena (56., Osasuna)
Valencia–Celta Vigo 1–3 (Pepelu 29. – 11-esből, De la Torre 13., Dubvikasz 18., 80. – előbbi 11-esből)