Király-kupa: Arda Güler bemutatkozott, a Real Madrid simán továbbjutott

B. A.B. A.
2024.01.06. 23:21
Arda Güler bemutatkozott, a Real Madrid könnyedén továbbjutott a spanyol Király-kupában (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid 3–1-re legyőzte a negyedosztályú Arandinát és továbbjutott a spanyol Király-kupa legjobb 16 csapata közé. A Rayo Vallecano csak a hosszabbításban tudta legyűrni a Huescát, míg a két élvonalbeli csapat mérkőzésének végén az Alavés örülhetett.

Tartalékos csapattal lépett pályára a Real Madrid a negyedosztályú Arandina vendégeként. Viszont bemutatkozott Arda Güler, aki mindössze a harmadik török játékos, aki pályára lép a Real Madrid színeiben. A 18 éves törökhöz fűződik az első két madridi helyzet, Güler első lövésénél a kapus, míg második próbálkozásánál a kapufa mentett.

A második félidőben aztán már feltörte az Arandina védelmét Carlo Ancelotti együttese. Előbb a Brahim Díaz ellen elkövetett szabálytalanságot követően Joselu értékesítette a tizenegyest az 54. percben, majd egy perccel később Brahim Díaz talált a hazaiak kapujába. A hajrában a csereként beálló Rodrygo is betalált, majd két perccel később az Arandina Nacho öngóljával szépített. A Real Madrid tehát 3–1-re nyert és fél gőzzel is kiharcolta a továbbjutást.

A Rayo Vallecano csak a hosszabbítás utolsó perceiben tudott nyerni a másodosztályú Huesca vendégeként. Előbb Óscar Valentín a 118. percben volt eredményes, majd Isi Palazón is betalált, így a Rayo Vallecano megmenekült a tizenegyesektől.

A legjobb 32 között csak egy párosítás volt, melynél mindkét csapat az első osztályban szerepel. A Real Betis többet birtokolta a labdát, míg az Alavés több kapura lövéssel próbálkozott. A továbbjutást érő gólt a hazaiak szerezték meg Carlos Benavídez révén az 57. percben.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Huesca (II.)–Rayo Vallecano 0–2
(Óscar Valentín 118., Palazón 120+2.) – hosszabbítás után
Alavés–Real Betis 1–0 (Benavídez 57.)
Arandina (IV.)–Real Madrid 1–3 (Nacho 90+3. – öngól, ill. Joselu 54. – 11-esből, B. Díaz 55., Rodrygo 90+1.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Lugo (III.)–Atlético Madrid 1–3 (Antonetti 39., ill. Á. Correa 2., Depay 66., 74.)
Espanyol (II.)–Getafe 0–1 (Luis Milla 87.)
Elche (II.)–Girona 0–2 (Blind 37., Yan Couto 67.)