Isco duplája kevés volt, a triplázó Ferran Torres vezérletével Barcelona-győzelem született a Betis otthonában

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.01.21. 18:30
Ferran Torres (jobbra) mesterhármast szerzett, a Barcelona 4–2-re nyert a Betis otthonában (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 21. fordulójában a Barcelona a triplázó Ferran Torres vezérletével 4–2-es győzelmet aratott a Betis otthonában.

SPANYOL LA LIGA
21. FORDULÓ
REAL BETIS–BARCELONA 2–4 (0–1)
Sevilla, Estadio Benito Villamarín, 53 288 néző. Vezette: Manzano
BETIS: Rui Silva – Bellerín, Pezzella, Szokratisz, Abner – Johnny (Altimira, 73.), Isco, Roca – Luiz Henrique, Willian José (Borja Iglesias, a szünetben), Diao (Fekir, a szünetben). Vezetőedző: Manuel Pellegrini
BARCELONA: I. Pena – Koundé, Araújo, Cubarsi (Joao Félix, 81.), A. Baldé – F. de Jong, Gündogan, Pedri (Fermín Lopez, 71.) – Lamine Yamal, Lewandowski (Vitor Roque, 63.), F. Torres. Vezetőedző: Xavi
Gólszerző: Isco (56., 59.), ill. F. Torres (21., 48., 90+2.), Joao Félix (90.)

A több kulcsemberét is nélkülöző Barcelona a hazai pályán még veretlen Betis otthonában lépett pályára. A Betis legutóbb 2017-ben tudott pontot szerezni hazai pályán a katalánok ellen, Manuel Pellegrini csapata ezen rossz sorozatát készült megtörni. Jobban is kezdtek a hazaiak, Isco mesteri remek passza után a 4. percben Luiz Henrique már Pena feje fölött is átemelte a labdát, amely azonban a kapu tetején kötött ki. A 14. percben a másik kapu előtt Pedri is hasonlóval próbálkozott, de sikerrel ő sem járt. Pedri a 21. percben is főszereplő volt, Gündogan indítása egy hazai védőről került a spanyol elé, a középpályás önzetlenül szolgálta ki Ferran Torrest, aki 5 méterről a kapu közepébe lőtt. A hajrában többször betaláltak a vendégek, azonban Lamine Yamala kapufája után Ferran Torres, majd az utolsó percben Lewandowski is leshelyzetből volt eredményes, így a félidőre csupán egygólos katalán előnnyel vonulhattak a felek.

A második játékrész elején gyorsan megduplázta előnyét a Barcelona, Lamine Yamal remek szólója után ismét Ferran Torres volt eredményes. Nem sokáig örülhettek előnyüknek a katalánok. Az 56. percben Isco remek lövéssel szépített, majd az 59. percben finom emeléssel egyenlíteni is tudott. A két gyors gól láthatóan megtörte a vendégeket, a Betis pedig igyekezett kihasználni lendületét, Pena eszén azonban nem tudtak túljárni a hazai támadók. A Barcelona a hajrában újra magára talált, a 90. percben Ferran Torres passza után a csereként beálló Joao Félix talált be, majd a hosszabbítás perceiben Ferran Torres harmadik gólját is megszerezte.

A spanyolnak ez volt az első mesterhármasa spanyol bajnoki mérkőzésen. A Barcelona izgalmas, hatgólos mérkőzésen szakította meg a Betis hazai veretlenségi sorozatát. 2–4