Lucas Vázquez góljával nyert a Real Madrid, és a tabella élére ugrott

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.12.21. 21:25
Fotó: AFP
A La Liga 18. fordulójában a Real Madrid 1–0-ra nyert az Alavés otthonában, így megelőzte a Gironát, és a tabella élén telel majd.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ
Alavés–Real Madrid 0–1 (0–0)
Vitória,
Mendizorroza, 19 275 néző. V: Díaz de Mera Escuderos
Alavés:
Sivera – Gorosabel (Tenaglia, 78.), Abkar, Rafa Marín, R. Duarte (Javi López, 59.) – Guevara, Guridi (Hagi, 59.), Antonio Blanco – Rebbah (Sola, 72.), Omorodion (Kike García, 78.), Rioja. Vezetőedző: Luis García Plaza
Real Madrid: Kepa – Lucas Vázquez, Rüdiger, Nacho, Fran García –Valverde, Kroos, Modric (Tchouaméni, 55.),Brahim Díaz (Joselu, 76.) – Bellingham, Rodrygo (Ceballos, 90+6.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Lucas Vázquez (90+2.)
Kiállítva:
Nacho (54.)

A fordulónak éllovasként nekivágó Girona 1–1-s döntetlent játszott a Betis otthonában, így a Real Madrid megkapta az esélyt, hogy a tabella élén zárja az évet.

Carlo Ancelotti csapata az Alavéshez látogatott, tehát elméletileg könnyű dolga volt, csak éppen Carlo Ancelotti nyolc sérült játékosára sem számíthatott, így aztán Jude Bellingham kezdett a csatársorban Vinícius Júnior mellett, a félig egészséges Joselu a kispadon ült – Andrij Lunyin, Aurélien Tchouaméni, Dani Ceballos, Fran González, Nico Paz, Gonzalo García és Vinícius Tobias mellett...

Két helyzete volt a Realnak az első félidőben, de Federico Valverde egyszer sem tudott túljárni Antonio Sivera, ám voltak kisebb lehetőségei a hazaiaknak is.

Nem ment a Realnak, és gondjai megszaporodtak, amikor Nacho az 54. percben teljesen fölöslegesen kiállíttatta magát. A helyére Ancelotti Aurélien Tchouaménit küldte pályára, kollégája, Luis García a volt Real-menő Gheorghe Hagi fiát, Ianist vetette be.

Emberhátrányban kicsit jobban játszott a Real, és megzavarodott a házigazda, Rodrygo szép cselek után majdnem lőtt egy gólt. A hajrában a pályára lépett a korábbi itteni közönségkedvenc, Joselu, de nem ő, hanem Lucas Vázquez szerezte meg a győzelmet a madridiaknak: a ráadásban az ötösről a jobb felső sarokba fejelt a Real 173 centiméter magas mindenese.

Hogy ne legyen felhőtlen jó kedve a sikerével a tabella élére ugró fővárosiaknak, arról Rodrygo sérülése gondoskodott.

Korábban
Real Betis–Girona 1–1 (Pezzella 88., ill. Dovbik 39. – 11-esből)
Cádiz–Real Sociedad 0–0
Mallorca–Osasuna 3–2 (90+2.)

Szerdán
Athletic Bilbao–Las Palmas 1–0 (U. Gómez)
Villarreal–Celta Vigo 3–2 (Pedraza 13., Mandi 40., Parejo 48. – 11-esből, ill. Douvikas 52., Larsen 57.)

FC Barcelona–Almería 3–2 (Raphinha 33., S. Roberto 60., 83., ill. Baptistao 41., Edgar González 72.)

Kedden
Atlético Madrid–Getafe 3–3 (Griezmann 44., 69. – a másodikat 11-esből, Morata 63., ill. Borja Mayoral 53., 90+3. a másodikat 11-esből, Óscar 86.)
Kiállítva: Szavics (38. – Atlético)
Granada–Sevilla 0–3 (Pedrosa 23., Ocampos 32., S. Ramos 49.)
Rayo Vallecano–Valencia 0–1 (Sergi Canós 61.)
Kiállítva: Th. Correia (90+1., Valencia)

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. perc Tenaglia nagyot lök Bellinghamen, aki elviszi magával estében a szögletzászlót is. Ezzel a szabadrúgással el is megy a meccs a hazaiaknak. Kroos beadása a kapusé.

90+6. perc Rodrygo lesérült, ketten támogatják le a pályáról, Daniel Ceballos váltja.

Nagyon rosszul helyezkedtek a hazaiak, hárman fogták Bellinghamet, a 173 centiméteres magas Vázquezre senki sem figyelt, igaz, Tchouaménire sem.

90+2. PERC VEZET A REAL, kroos bal oldali, jobblábas szögletét öt méterről, középről LUCAS VÁZQUEZ a jobb felső sarokba fejeli. 0–1!

Öt perc a ráadás.

90. perc Nahuel Tenaglia kap sárga lapot García lebirkózásáért.

89. perc Rioja lő ballal 14-ről, belép elé Tchouaméni. Hagi beadását hatról a bal sarok mellé fejeli Tenaglia, de kepa rávetődik a labdára, hogy azonnal indíthasson.

84. perc Jude Bellingham felrúgja a jobb szélen Tenagliát, sárga lap. Csak sárga, ezek szerint az első félidőben mégsem kapott sárga lapot az angol... hanem a reklamáló Carlo Ancelotti.

83. perc Javi López odarúg Valverdének, sárga lap.

78. perc Gorosabel és Omorodion le, Kike García és Nahuel Tenaglia be.

Az Alavés a legutóbbi három bajnokijából egyet sem nyert meg, egyiken sem szerzett gólt.

76. perc Joselu be, Díaz be. Joselu anno az Alavésben 113 meccsen lőtt 36 gólt, és adott 11 gólpasszt, még mindig ő a csapat La Liga-gólrekordere.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

A Real Madrid mindössze 11 gólt kapott az első 17 fordulóban, ez a harmadik alkalom a történelemben, hogy a Real Madrid 11 vagy kevesebb gólt kapott ennyi idő alatt: 1961-ben 10-szer, 1971-ben 11-szer kapituláltak. Mindkétszer bajnokok lettek.

75. perc Kroos emel Rodrygo elé, aki két csel után az ötös bal sarkáról jobbal nem sokkal, de a hosszú felső sarok mellé lő.

73. perc Tchouaméni indítása hosszú Rodrygónak, kivetődik elé Sivera.

72. perc Álex Sola váltja Rebbahot. Szélsőcsere. Szélső helyett szélsővédő.

70. perc Díazt lerántja a 16-oson Marín, de tovább.

69. perc Rüdigert Blanco szereli az ötös előtt Tchouaméni felívelése után.

61 százalékban a Realé a labda.

68. perc Kroos jobb oldali szögletét kifejeli az ötösről Rodrygo mögül Abkar.

59. perc Duarte és Guridi le, Ianis Hagi és Javi López be.

55. perc Aurélien Tchouaméni be, Modricnak nem igazán ment ma. Tchouaméni középső védő lesz. A horvát ma 27-et passzolt, Kroos 46-ot, Valverde 41-et, és pontatlanabb is volt picit a társaknál. Díaz csak 21-et passzolt, de mindet jó helyre!

54. perc Nacho kiáll! Jogos a piros lap.

54. perc Megmondja a VAR, spori a kis TV előtt. Tudjuk, mit jelent ez.

54. perc Ápolás a pályán, nem lesz ez piros?

52. perc Nacho nagyot rúg Omorodionba, minimum sárga lap. Hátulról, bokára, nyújtott lábbal, a felezőnél.

48. perc Díaz a jobb alsó mellé lő 14-ről, beleért egy védő is. Kroos beadását nem éri el a kapus, kisegítik a védők. Marín rálökte egyik kollégáját a kapusra... majd éppen ő mentett.

47. perc Gorosabel jobb oldali, jobblábas beadása Nacho kezére pattan a 16-oson belül... tovább.

46. PERC FOLYTATJUK!

Ingyenszendvicsek a drukkereknek. Szponzor.

Az éllovas Girona 1–1-s döntetlent játszott a Betis vendégeként.

E párharc legjobb góllövői:
Karim Benzema 9
Raúl 8
Ronaldo 7
Guti 6
Cristiano Ronaldo 5

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc Kroos Valverde elé passzol, aki jobbal 16-ról Marínba lő.

45. perc Rubén Duarte kap sárga lapot a bal szélen meginduló Díaz elkaszálásáért. Eltiltás is a bekknek.

41. perc Kroos jobb oldali beadása veszélytelen, magas volt Rüdigernek, és nagyon a jobb alsó sarok mellé szállt aztán a labda.

40. perc Jude Bellingham sárga lapot kap Guridi felrúgásáért. Sárga lap... a reklamáló Carlo Ancelottinak.

38. perc Valverde jobbal 18-ról, picit balról kapura lő, de védi vetődve Sivera a félmagasan szálló labdát.

37. perc Rodrygo jobbról jobbal éles szögből kapura lő 13-ról, két csel után... bedobás.

A Real előző 14 baszkföldi meccséből csak egyet bukott el.

33. perc García eladja a labdát, amelyet a kapu elé emel Rebbak, Nacho nem figyel, Rüdiger felugrik Omorodionnal, nem veszélyes így a fejes.

31. perc Gorosabel jobbal kapura lő kissé jobbről 22-ről, Nacho ment az ötös előtt akrobatikus mozdulattal.

A Real Madrid legutóbbi nyolc itteni meccséből hetet megnyert a ligában, az egyetlen vereség ebben a szériában 2018 októberében volt, Manu García szerezte a győztes gólt a ráadásban.

28. perc Kroos emelése hosszú az ötös jobb sarka elé berepülő Díaznak.

20. perc Gorosabel jobb oldali kornerét hatról Kepa elé fejeli Marín. A 21 éves védő a Real kölcsönjátékosa, a madridiaknál nem játszott a profik között, de ült párszor a kispadon.

18. perc Kroos újabb szabadrúgása jobb, kissé balról az ötös bal sarka mellé emel 22-ről, mindenkinek magas volt a labda az ötösön harcoló tömegből.

Az Alavés legutóbbi 17 meccséből 15-öt elveszített a Real Madrid ellen, a Real ellen szenvedték el a legtöbb vereséget (28) és kapták a legtöbb gólt (92) élvonalbeli történetük során.

15. perc Mezőnyharc a két helyzet óta, nem igazán veszélyes Kroos-beadásokkal.

8. perc Bellingham nem éri el Modric emelését az ötös előtt, ő könyökölt éppen fejes helyett, nem volt szabálytalan a védője.

7. perc Silva az ötös elől jobbal Garcíát találja el Rebbah bal oldali beadása után.

5. perc Szép hazai támadás, Nacho kifejeli azonban az ötösről Gorosabel jobb oldali beadását.

1. perc Díaz remek passzát Valverde az ötös jobb sarkáról jobbal a kapusba rúgja!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Hagi a Real ellen!

Egy kis örökmérleg! 36 mérkőzés, 5 Alavés- és 29 Real-sikerrel, 26, ill. 94 rúgott góllal.