La Liga: könnyedén nyert, és ismét a tabella élén a Girona

B. A.B. A.
2023.12.18. 22:54
A Girona hármat vágott az Alavésnek (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójának utolsó mérkőzésén a Girona hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Alavést, így visszaugrott a tabella élére.

A nyolc bajnoki mérkőzés óta veretlen Gironának nem kellett sokat várnia az első gólhoz. Yan Couto próbálkozott bal lábbal a tizenhatos sarkáról, az Antonio Siveráról kipattanó labdát pedig Artem Dovbik fejelte a kapuba öt méterről a 23. percben.

A félidő vége előtt duplázott a hazai csapat. Ismét Couto volt az egyik főszereplő, a 21 éves brazil gyönyörű szólót mutatott be a jobb oldalon, jól passzolt vissza Portunak, aki kapásból a jobb alsó sarokba talált.

A második félidőben Dovbik tizenegyesből volt eredményes, beállítva a 3–0-s végeredményt. A Gironának ez volt a 41. gólja a bajnokságban, az öt topbajnokságot tekintve csak a Bayern München (47) és a Bayer Leverkusen (42) szerzett ennél többet. A Girona győzelmével ismét a tabella élére ugrott.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Girona–Alavés 3–0
(Dovbik 23., 59. – a másodikat 11-esből, Portu 42.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Osasuna–Rayo Vallecano 1–0(Raul García 90+5.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Celta Vigo–Granada 1–0(Strand Larsen 20.)
Athletic Bilbao–Atlético Madrid 2–0(Guruzeta 51., N. Williams 64.)
Sevilla–Getafe 0–3(Borja Mayoral 5. – 11-esből, Jaime Mata 37., Greenwood 80. – 11-esből)

Valencia–Barcelona 1–1 (Guillamón 70., ill. Joao Félix 55.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Real Madrid–Villarreal 4–1 (Bellingham 25., Rodrygo 37., B. Díaz 64., Modric 68., ill. Morales 54.)
Almería–Mallorca 0–0
Real Sociedad–Real Betis 0–0

Las Palmas–Cádiz 1–1