La Liga: hátrányból fordított az Atlético, legyőzte a Villarrealt

K. B.K. B.
2023.11.12. 22:55
Alex Witsel szerezte az Atlético Madrid egyenlítő gólját (Fotó: Getty Images)
Az Atlético Madrid hazai pályán 3–1-re legyőzte a Villarrealt vasárnap, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában.

A negyedik helyen álló Atlético Madrid a tizennegyedik Villarrealt fogadta. Érdekesség, hogy a két csapat legutóbbi négy mérkőzéséből háromszor 2–2 lett a végeredmény, míg egyszer a Villarreal diadalmaskodott, 2–0-ra. Ezúttal is a „sárga tengeralattjáró” kezdett jobban, a 20. percben a kipattanó a 12 méterrel a kapu előtt gyakorlatilag szabadon helyezkedő Gerard Moreno elé került, aki egyből a hálóba vágta a labdát (0–1).

Az első félidő végén érkezett a válasz, Antoine Griezmann tizenhatoson belülről, balról laposan beadott labdája a teljes Villarreal-védelmen átjutott, a jobb oldalon Axel Witselt találta meg, aki közelről nem hibázott (1–1).

A második félidőben a „matracosok” jóval több helyzetet alakítottak ki, és ennek a 80. percben meg is lett az eredménye, Griezmann gyönyörű összjátékot követően szerzett gólt. A 3–1-es végeredményt aztán Samuel Lino állította be öt perccel később –Diego Simeone csapata 2021 februárja után nyert ismét a Villarreal ellen, ezzel együtt fontos három pontot szerzett.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Atlético Madrid–Villarreal 3–1 (Witsel 45+1., Griezmann 80., Lino 85., ill. Gerard Moreno 20.)

KÉSŐBB
November 29.
21.00:
Mallorca–Cádiz

KORÁBBAN
Barcelona–Alavés 2–1
(Lewandowski 53., 77. – 11-esből, ill. Omorodion 1.)
Sevilla–Real Betis 1–1 (Rakitic 79., ill. A. Pérez 72.)

SZOMBAT
Rayo Vallecano–Girona
1–2 (Álvaro García 5., ill. Dovbik 42., Sávio 65.)
Almería–Real Sociedad 1–3 (Arribas 76., ill. Oyarzabal 62., C. Fernández 90+1. – 11-esből, Zubimendi 90+5.)
Granada–Getafe 1–1 (Villar 45+4., ill. Mayoral 2.)
Osasuna–Las Palmas 1–1 (Budimir 74., ill. Moleiro 70.)
Real Madrid–Valencia 5–1 (Carvajal 3., Vinícius Júnior 42., 49., Rodrygo 50., 84., ill. Hugo Duro 88.)

PÉNTEK
Athletic Bilbao–Celta Vigo 4–3(Sancet 37., Guruzeta 45+5., 52., Berenguer 90+8. – 11-esből, ill. Aspas 25., Bamba 41., Strand Larsen 66.)

1. Girona 13 11 1 1 31–16 +15 34
2. Real Madrid 13 10 2 1 28–9 +19 32
3. Barcelona 13 9 3 1 26–13 +13 30
4. Atlético Madrid 12 9 1 2 29–12 +17