La Liga: győzött a Barca, megszakadt Lewandowski hatmeccses gólcsendje

K. B.K. B.
2023.11.12. 20:28
Lewandowski duplázott az Alavés ellen (Fotó: Getty Images)
A Barcelona hazai pályán 2–1-re legyőzte az Alavést, míg a Sevilla 1–1-es döntetlent játszott a Real Betisszel vasárnap, a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) 13. fordulójában.

BARCELONA–ALAVÉS

A bajnokságban tizennegyedik helyen álló Alavés úgy utazott a harmadik Barcelona otthonába, hogy legutóbb 2016-ban tudott nyerni ellene, azóta tízszer vereséget szenvedett, s mindössze kétszer ért el döntetlent.

Nem is indíthatták volna jobban a találkozót a vendégek, hiszen a Barcelona középkezdését követően szinte rögtön labdát szereztek, gyorsan felvezették a támadást, majd kijátszották a meglepett, álmos Barca-védelmet: Javi López bal oldali lapos beadása megtalálta a 19 esztendős Samu Omorodiont, aki az ötös vonaláról magabiztosan gurított a kapuba. A hazaiak, noha labdabirtoklásban domináltak, nem igazán találták a „fogást” vetélytársukon, a félidőig maradt az 1–0-s Alavés-előny.

A második felvonást kiválóan nyitották a katalánok, az 52. percben Jules Koundé jobb oldali beadását a visszafelé mozgó Robert Lewandowski csodálatosan fejelte 11 méterről, a hosszúba (1–1). A lengyel klasszis a találatával megszakította a hat mérkőzés óta tartó gólcsendjét – a mostani idényben most szerzett gólt hatodik alkalommal.

A Barcelona ezt követően átvette az irányítást, és noha az akciógól nem jött össze, büntetőhöz jutott az együttes, amelyet Lewandowski értékesített a 77. percben. Mint kiderült, ezzel beállította a 2–1-es végeredményt.

A mérkőzés összefoglalója

SEVILLA–REAL BETIS

A sorozatban négy döntetlent maga mögött tudó Sevilla a hetedik helyen álló Real Betist fogadta városi derbin. Az első félidőben a vendégek álltak közelebb a vezetés megszerzéséhez, sőt Héctor Bellerín meg is szerezte azt, ám a gólját les miatt utóbb érvénytelenítették.

A második negyvenöt perc lanyhább iramban indult, de a 72. percben megtört a jég: Marko Dmitrovics kiöklözött labdájára Ayoze Pérez érkezett, hét méterről betalált (0–1). Nem maradt válasz nélkül a találat, Ivan Rakitic nagyjából 25 méterről, szemből lőtt gyönyörű bombagólt, ezzel kialakítva az 1–1-es végeredményt.

SPANYOL LA LIGA
13. FORDULÓ
Barcelona–Alavés 2–1
(Lewandowski 53., 77. – 11-esből, ill. Omorodion 1.)
Sevilla–Real Betis 1–1 (Rakitic 79., ill. A. Pérez 72.)

KÉSŐBB
Atlético Madrid–Villarreal 2–1 (Witsel 45+1., Griezmann 80., Lino 85., ill. Moreno 20.)

November 29.
21.00:
Mallorca–Cádiz

KORÁBBAN
SZOMBAT
Rayo Vallecano–Girona
1–2 (Álvaro García 5., ill. Dovbik 42., Sávio 65.)
Almería–Real Sociedad 1–3 (Arribas 76., ill. Oyarzabal 62., C. Fernández 90+1. – 11-esből, Zubimendi 90+5.)
Granada–Getafe 1–1 (Villar 45+4., ill. Mayoral 2.)
Osasuna–Las Palmas 1–1 (Budimir 74., ill. Moleiro 70.)
Real Madrid–Valencia 5–1 (Carvajal 3., Vinícius Júnior 42., 49., Rodrygo 50., 84., ill. Hugo Duro 88.)

PÉNTEK
Athletic Bilbao–Celta Vigo 4–3(Sancet 37., Guruzeta 45+5., 52., Berenguer 90+8. – 11-esből, ill. Aspas 25., Bamba 41., Strand Larsen 66.)

1. Girona 13 11 1 1 31–16 +15 34
2. Real Madrid 13 10 2 1 28–9 +19 32
3. Barcelona 13 9 3 1 26–13 +13 30
4. Atlético Madrid 12 9 1 2 29–12 +17