La Liga: Uzuni volt a Granada hőse; nyert az Osasuna

CS. M.CS. M.
2023.10.01. 18:21
Uzuni mentett pontot a Granadának (Fotó: Getty Images)
Egészen elképesztő meccs, méltó drámával a végén: az Almería 3–3-as döntetlent játszott otthon a Granadával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 8. fordulójában. A később kezdődött Alavés–Osasuna meccsen kétgólos vendégsiker született.

Unalmas, gól nélküli döntetlen – hihettük az első percek alapján a meccs alakulásáról, aztán... A mérkőzés a 41. percben indult be, amikor az Almería megszerezte a vezetést, de úgy, hogy a 46. percre már háromgólos előnye (3–0) volt. Mind a három találatot a kolumbiai Luis Suárez szerezte, s mind a három gólpasszt Largie Ramazani adta neki. Ekkor úgy tűnt, még a szünet előtt eldőltek a lényegi kérdések.

A Granada az 56. percben szépíthetett volna, de kimaradt a büntető, hogy aztán szűk perccel később is kapjon egyet a csapat. Ezt már belőtte a vendéggárda, amely Ricard Sánchez góljával még közelebb lépett a 70. percben (3–2).

A hős a csereként beálló korábbi ferencvárosi Myrto Uzuni volt, aki a 86. percben kiegyenlített, ezzel pontot mentve együttesének. 3–3

A később kezdődő, másik vasárnapi meccsen az Osasuna a 36. percben José Arnáiz távoli lövésével szerezte meg a vezetést az Alavés vendégeként, és miután a hazaiaktól Antonio Blancót egy durva buktatás miatt a második félidő elején kiállították, a vendégek meg tudták őrizni előnyüket. Sőt a hajrában egy kontrából még növelték is, így 2–0-ra nyert az Osasuna és három ponttal meglépett a tabellán az Alavéstől.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Almería–Granada 3–3 (L. Suárez 41., 44., 45+1., ill. Zaragoza 65. – 11-esből, Ricard Sánchez 70., Uzuni 86.)
Alavés–Osasuna 0–2 (Arnáiz 36., Budimir 90.)
21.00: Real Betis–Valencia
21.00: Atlético Madrid–Cádiz (Tv: Spíler2)

HÉTFŐ
21.00:
Las Palmas–Celta Vigo (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Getafe–Villarreal 0–0
Kiállítva: Á. Baena (Villarreal, 23.)
Rayo Vallecano–Mallorca 2–2 (Á. García 4., Falcao 90+12. – 11-esből, ill. Muriqi 44., Antonio Sánchez 59.)
Girona–Real Madrid 0–3 (Joselu 17., Tchouaméni 21., Bellingham 71.)
Kiállítva: Nacho (Real Madrid, 90+4.)
Real Sociedad–Athletic Bilbao 3–0 (Le Normand 30., Kubo 48., Oyarzabal 66.)