La Liga: Bellingham duplázott, a Real Madrid kiütötte az Osasunát

CS. M.CS. M.
2023.10.07. 18:07
Joselu, Bellingham, Vinícius Jr. – a Real Madrid szombati, igencsak eredményes támadótriója (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid 4–0-ra legyőzte az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának szombati játéknapján.

A Real Madrid 9. perces, pazar támadását egy Osasuna-szabálytalanság írhatta volna felül, de a játékvezető előnyszabályt intett, Dani Carvajal mesterien Jude Bellingham elé tálalt, ő pedig a tőle megszokott magabiztossággal a hálóba lőtt – 1–0!

A 20 éves angol középpályás ezután sem állt le, az 54. percben Federico Valverde passzát váltotta gólra, így 9 forduló után már 8 bajnoki találatnál jár... hihetetlen!

A madridiak ettől fogva még könnyedebben futballoztak a szétnyíló vendégek ellen, a 65. percben Vinícius Jr., öt perccel később Joselu is beköszönt – előbbi egy szenzációs szóló után. A Real Madrid könnyedén nyert 4–0-ra, s újra ott van a tabella élén.

Legutóbb Cristiano Ronaldo kezdte olyan eredményesen madridi karrierjét, mint most Bellingham

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Real Madrid–Osasuna 4–0 (Bellingham 9., 54., Vinícius Jr. 65., Joselu 70.)

KÉSŐBB
Mallorca–Valencia 1–1 (D. Rodriguez 5., ill. D. López 45+3.)
Sevilla–Rayo Vallecano 2–2 (Sow 50., En-Nesziri 90+7., ill. Valentin 21., Garcia 26.)