Különösebb gond nélkül vágott öt gólt a Barca a Betisnek

2023.09.16. 20:50
Cancelo (balra) igyekezett eltalálni a kaput a Betis-védők gyűrűjében – végül ő lőtte az ötödik gólt (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 5. fordulójában az FC Barcelona a Real Betist fogadta, amelynek öt gólt rúgott, így simán verte a sevillai csapatot.

LA LIGA
5. FORDULÓ
FC BARCELONA–REAL BETIS 5–0 (2–0)
Barcelona,Estadio Olímpico Lluís Companys, 45 055 néző. Vezette: J.Sánchez
BARCELONA: Ter Stegen – Cancelo, Koundé, Christensen (Inigo Martínez, 76.), Balde (Marcos Alonso, 76.) – Gavi, Romeu (Gündogan, 64.), F. De Jong – Ferran Torres (Raphinha, 64.), Lewandowski, Joao Félix (Yamal, 64.). Vezetőedző: Xavi
BETIS: Rui Silva (Fran Vieites, a szünetben) – Bellerín, Bartra, Chadi Riad,Juan Miranda– Sergi Altimira, Roca (G. Rodríguez, 67.) – Luiz Henrique (Abde, a szünetben), Isco (Rodri Sánchez, 67.), Ayoze Pérez (Juan Cruz, 67.) – Willian José.Vezetőedző: Manuel Pellegrini
Gólszerző: Joao Félix (25.), Lewandowski (32.), Ferran Torres (62.),Raphinha (66.), Cancelo (81.)

Nem meglepő módon a Barcelona birtokolta többet a labdát, de az első komolyabb helyzet a vendégek előtt adódott negyedóra elteltével, azonban Luiz Henrique mellé lőtt. Türelmesen futballoztak a gránátvörös-kékek, akik lényegében az első nagy lehetőségüket gólra váltották: Romeu indítása után Joao Félix éles szögből a hálóba lőtt, és megszerezte első gólját a Barca színeiben. Ezután is maradt a jó hazai helyzetkihasználás, bő fél óra után Lewandowski értékesítette a ziccerét, kétgólosra növelve ezzel az előnyt. A félidő hajrájában szépíthetett volna a Betis, ám Willian José lövését bravúrral hárította Ter Stegen.

A játékrész végén megsérült a vendégek kapusa, így Rui Silva a szünet után már nem jött ki a pályára, Fran Vieitesnek kellett őriznie a sevillai hálót, amely bő negyedórán át sikerült neki. A 24 éves debütáns rosszul állította fel a sorfalat egy szabadrúgásnál a 62. percben, így Ferran Torres eltekerte mellette a labdát, megszerezve ezzel a Barcelona harmadik gólját. Négy perccel később pedig a helyére beállt Raphinha rúgta be a negyediket, amellyel a katalánok le is zárták a mérkőzést. Az érdemi kérdések eldőltek, de a felszabadultan futballozó Barca még egyszer betalált –Cancelo lőtte csapata ötödik gólját.

Remek helyzetkihasználásának köszönheti nagy különbségű sikerét a Barcelona, amely kilenc kaput eltaláló lövésből talált ötször a Betis hálójába, amely ezúttal nem tudott túl nagy ellenállást tanúsítani. A katalánok győzelmükkel az élre álltak, bár a Real Madrid vasárnap még visszaelőzheti riválisát. 5–0

20. Sevilla 3 3 5–8 –3 0
Felszabadultan játszva, simán nyert a Barca (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 1–2

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek! Öt góllal nyert a Barca!

90+1. perc: Marcos Alonso bal oldali beadása után Gündogan lőtt mellé 6 méterről.

90. perc: Két perc a ráadás.

89. perc: Raphinha tekert középre, Lewandowski Bartra mellett sarokkal tette kapura a labdát, de középre ment, így biztosan fogta a kapus.

86. perc: Raphinha bal alsóba tartó lövését védte a Betis kapusa.

86. perc:Inigo Martínez buktatta Altimirát, sárga lap.

84. perc:Rodríguez sárgult be.

Cancelo (elöl) adta meg a kegyelemdöfést a Betisnek (Fotó: AFP)

81. perc: ÚJABB GÓL!Cancelo megforgattaJuan Mirandát, majd 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt!Fran Vieites egy kicsit mellényúlt, úgyhogy ebben a gólban is benne van. 5–0

76. perc: Balde és Christensen is lejött, akiket Marcos Alonso és Inigo Martínez váltott.

75. perc: Abde lőtt nem sokkal fölé 17 méterről.

72. perc: Bartra tartotta fel Lewandowskit, amiért megkapta a meccs első sárgáját.

67. perc: Manuel Pellegrini is hármat változtatott. Isco, Roca és Ayoze helyett Rodri Sánchez, Rodríguez és Cruz folytatta.

66. perc: GÓL! MÁR NÉGY VAN KÖZTE! Raphinha a labdaátvétel után 20 méterről a bal alsóba lőtt! 4–0

64. perc: Hármas hazai csere. Lement két gólszerző, Ferran Torres és Joao Félix, illetve a gólpasszt adót Romeu, beállt Raphinha, Yamal és Gündogan.

Ferran Torres szabadrúgásból talált be (Fotó: AFP)

62. perc: GÓL! OTT A HARMADIK!Ferran Torres 22 méterről végzett el szabadrúgást, és eltekerte a – rosszul felállított – sorfal mellett a labdát, amely a bal alsóban kötött ki! 3–0

58. perc: Lesről talált be a Barca. Gavi helyezkedett előrébb, így Joao Félix később már hiába lőtt a hálóba.

53. perc:Ferran Torres lőtt mellé 12 méterről.

46. perc: Rui Silva megsérült, Fran Vieites állt be a helyére, illetve Luiz Henriquét váltottaa Barcából érkezett Abde.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés!

Lewandowski (jobbra) rúgta a második gólt (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 0–0

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Isco ívelte be a labdát Willian Josénak, aki 7 méterről, dropból kapura lőtt, Ter Stegen védett nagyot!

45. perc: Három perc a ráadás.

42. perc: Joao Félix elől Lewandowskihoz pattant a labda, aki kapura lőtt, de Bartra belevetődött.

32. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A BARCA!Cristensen ugratta kiLewandowskit úgy, hogy Joao Félix a lábai között elengedte a labdát, majd a lengyel csatár 11 méterről a jobb kapufát érintve az alsó sarokba lőtt! 2–0

28. perc: Willian José 25 méterről jócskán mellé lőtt.

Joao Félix az első gólját szerezte a Barca színeiben (Fotó: AFP)

25. perc: GÓL! VEZET A BARCA!Romeu ívelte be a labdátJoao Félixnek, aki az átvétellel meglépett a védőjét, illetve eltolta a kapus mellett a labdát, majd éles szögből a hálóba lőtt! 1–0

17. perc: Ayoze lőtt 8 méterről az oldalhálóba.

15. perc:Willian José indította be szépenLuiz Henriquét, aki az átvétel után jó 10 méterről laposan a bal kapufa mellé lőtt!

7. perc: Cancelo 20 méterről pár méterrel fölé lőtt.

A Barca gránátvörös-kékben, a Betis zöld-fehér szerelésben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát!

Gyászszünet előzte meg a kezdő sípszót, a marokkói földrengés és a líbiai árvíz áldozataira emlékeztek meg a résztvevők.

Lewandowski (jobbra) is kezd a Barcában (Fotó: AFP)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az FC Barcelona–Real Betis mérkőzés a La Ligában!