La Liga: két egyéni hiba kellett – 89. perces góllal győzte le a Valencia a Sevillát

CS. M.CS. M.
2023.08.12. 00:08
Isi Palazón a legutóbbi idényben a Rayo egyik legjobbja volt, ez minden bizonnyal most sem lesz másképp (Fotó: Getty Images)
Kezdetét vette a spanyol élvonalbeli labdarúgó bajnokság (La Liga) 2023–2024-es idénye: a nyitó meccsen az Almería 2–0-ra kikapott otthon a Rayo Vallecanótól, majd a Valencia 2–1-re legyőzte a Sevillát.

ALMERÍA–RAYO VALLECANO

A Bournemouthhoz – Kerkez Milos újdonsült csapatához – szerződött korábbi Rayo Vallecano-edző, Andoni Iraola távozásával jó eséllyel alaposan meggyengült az elmúlt évek meglepetéscsapata, de így is győzelemmel kezdte az idényt.

Azt nem mondhatjuk, hogy végig brillíroztak a vendégek, sőt: a meccs nagy részében inkább az Almería volt mezőnyfölényben, de a 20. és a 28. percben is tizenegyeshez jutott a Rayo – előbbit Isi Palazón, utóbbit Randy Nteka váltotta gólra. 0–2

SEVILLA–VALENCIA

Az előző bajnoki idényben kifejezetten gyengén teljesítő, ám így is Európa-liga-címvédő Sevilla az ezen a nyáron is egy kulcsjátékosát (Yunus Musah) elvesztő, legutóbb épphogy bent maradt Valencia ellen indította az idényt. Az első félidő rendkívül kevés helyzetet és négy sárga lapot hozott – a második csak jobb lehetett...

Nos, a 60. percig nem igazán volt az, de akkor Mouctar Diakhaby góljával előnybe került a Valencia, így felpörgött a hazai csapat is, amely tíz perccel később meg is szerezte az egyenlítést Jusszef en-Nesziri parádés fejes góljával.

Bár egyre inkább úgy tűnt, a Sevilla be is húzhatja ezt a meccset, a 81. percben Loic Badé piros lapjával ezek a remények szertefoszlottak. Sőt, a 89. percben egy újabb Sevilla-hiba után Hugo Durro Javi Guerra elé tálalt, aki eldöntötte a mérkőzést a Valencia javára. Persze ennyivel még nem volt vége, a 12 perces hosszabbítás hozott bőven izgalmakat, de több gól már nem esett. 1–2

A hajrában behúzta a bajnokiját a Valencia (Fotó: Getty Images)