La Liga: feszültséget és kiállítást igen, gólt nem hozott a sevillai derbi

D. S. B.D. S. B.
2023.05.21. 22:56
Nem bírt egymással a Sevilla és a Betis (Fotó: Getty Images)
Gól nélküli döntetlent hozott a Sevilla és a Betis városi rangadója a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójának záró mérkőzésén.

Az előzetesen vártaknál kevesebb izgalmat hozott az Európa-liga-döntős Sevilla és az El-helyekért harcoló Betis városi rangadója a Ramón Sánchez-Pizjuán Stadionban.

A vendéglátó Sevilla játszott aktívabban, de hiába találta el négyszer is a kaput, Claudio Bravo mindháromszor hárítani tudott, ellenben a zöld-fehér mezesek mindössze öt kapura lövéssel próbálkoztak, de egyszer sem találták el azt.

José Luis Mendilibar hiába küldte pályára csereként Susót, Bryan Gilt, Jusszef en-Neszirit, Marcos Acunát és Jesús Navast is, ők sem tudták feltörni a Betis védekezését.

A hajrá azonban így is tartogatott feszültséget, hiszen a 86. percben az öt perccel korábban csereként beállt Mirandát egyből piros lappal kiállították, amikor sípcsonton – majdnem térden – talpalta Jesús Navast.

Emberelőnyben még inkább rákapcsolt a Sevilla, de hiába jutottak el újabb helyzetekig Susóék, gólt már a hétperces hosszabbítás ellenére sem tudtak szerezni, így döntetlennel zárult az andalúz derbi.

(Diego López 33.)
Kiállítva: Vinícius Junior (90+7., Real Madrid)

Rayo Vallecano–Espanyol 1–2 (De Tomás 42. – 11-esből, ill. Darder 23., Melamed 59.)
Atlético Madrid–Osasuna 3–0 (Carrasco 45., Saúl 62., Á. Correa 83.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Barcelona–Real Sociedad
1–2 (Lewandowski 90., ill. Merino 5., Sörloth 71.)
Girona–Villarreal 1–2
(D. López 24., ill. Pino 9., Gerard Moreno 90+4.)
Athletic Bilbao–Celta Vigo 2–1 (I. Williams 5., Berenguer 54., ill. Strand Larsen 50.)
Almería–Mallorca 3–0 (Lázaro 12., 42., 58.)
Getafe–Elche 1–1 (Munir 8., ill. Boyé 45+1.)