Barcelona: takaréklángon égve is megvan a három pont

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2023.02.19. 20:55
A csapatkapitány Sergi Roberto öröme (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 22. fordulójában a Barcelona 2–0-ra megverte odahaza a Cádizt.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ
Barcelona–Cádiz 2–0 (2–0)
Barcelona,
Camp Nou, 72 010 néző. V: Pablo González Fuertes
Barcelona:
Ter Stegen – Koundé, Eric García, Christensen, A. Balde – Sergi Roberto, F. de Jong (Kessié, 69.), Gavi – Ferran Torres, Lewandowski (Raphinha, 74.), Fati (Alarcón, 85.). Vezetőedző: Xavi
Cádiz: Ledesma – Carcelén, Fali, Luis Hernández, Arzamendia – Escalante (Alejo, 62.), Rubén Alcaraz (F. San Emeterio, 69.) – Bongonda (Sobrino, 62.), Álex Fernández, Ocampo (Choco Lozano, 62.) – Roger Martí (Chris Ramos, 74.). Vezetőedző: Sergio
Gólszerző: Sergi Roberto (43.), Lewandowski (45+1.)

Ugyan mostanában többször is megtréfálta a Barcelonát, nem sok esélyt adtak a Cádiznak a katalánok elleni bajnoki előtt, úgy pedig különösen nem, hogy kilencen is hiányoztak a vendégektől sérülés vagy eltiltás miatt. Sergio Busquets a másik oldalon a kispadra már leülhetett, de Pedri csak a lelátón foglalt helyet, miként Ousmane Dembélé is – a két játékost Ansu Fati és Ferran Torres pótolta a kezdőben.

Az első hazai helyzetet kihagyta Eric García, a másik kapu előtt Roger Martí gólját les miatt nem adták meg, Théo Bongonda lövését pedig blokkolta az egyre érettebben futballozó Andreas Christensen. A félidő hajrájában aztán eldöntötte a mérkőzést a házigazda, előbb Sergi Roberto, majd Robert Lewandowski talált a kapuba.

Gavi zseniális emelését a lengyel a fordulás után a lécre emelte a levegőben úszva, klasszikus találat lett majdnem ebből az akcióból. A másik oldalon Roger ismét a kapuba talált, de lökte előtte csapattársa, Fali a hazai kapust, Marc-André ter Stegent.

Nem adta fel a kiscsapat, Choco Lozano, a villámléptű Iván Alejo és Rubén Sobrino is pályára lépett, majd beállt a télen vett ék, Chris Ramos, akinek a lövését a kapufára tolta Ter Stegen, illetve a német kapus pocsék kimozdulása után az üres kapu fölé fejelt a támadó. Ter Stegen az ötödik csereember, Fede San Emeterio közeli fejesét óriási bravúrral érte el a bal sarok előtt, majd pár perccel a vége előtt a kapufa mentette meg Ramos fejese után...

Takaréklángon égve is három pontot, fontos három pontot szerzett a Barcelona, és tudott kicsit tartalékolni a manchesteri fellépésre is.

Korábban
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 1–0 (Griezmann 73.)
Elche–Espanyol 0–1 (Darder 90+2.)
Kiállítva: Carmona (Espanyol) 82.
Rayo Vallecano–Sevilla 1–1 (Lejeune 65., ill. Suso 29.)
Osasuna–Real Madrid 0–2(Valverde 78., Asensio 90+2.)
Real Sociedad–Celta Vigo 1–1
(Oyarzabal 5., ill. Le Normand 90+3. – öngól)
Kiállítva: Tapia (Celta Vigo, 75.)
Real Betis–Valladolid 2–1 (Juanmi 2., Canales 45+4., ill. Larin 30.)
Mallorca–Villarreal 4–2 (Kadewere 20., Dani Rodríguez 45., 56., Muriqi 63., ill. José Luis Morales 43., Chukwueze 50.)

Girona–Almería 6–2(Castellanos 8., Cihankov 34., Riquelme 36., Javi Hernández 43., Martín 77., Stuani 79., ill. Ramazani 66., El Bilal Touré 81.)

20. Elche22161515–45–309

Megvan a 17. bajnoki is kapott gól nélkül a Barcának. Topligás idényrekord! Egyben spanyol rekord is, 22 forduló alatt a Deportivo La Coruna 16-szor nem kapott gólt.

A legkevesebb kapott gól az első 22 forduló alatt:
7: Barcelona 2022–23 (Ter Stegen)
9: Barcelona 1986–87 (Zubizarreta)
9: Deportivo 1993–94 (Liano)
9: Atlético Madrid 2017–18 (Oblak)

Ferran Torres a mérkőzés embere.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

86. perc KAPUFA, az ötös jobb sarkáról Ramos a jobb oldali kapufára fejeli Sobrino jobb oldali beívelését.

85. perc Ángel Alarcón be, Fati le.

84. perc Raphinha passzát Fati ballal 13-ról, középről jócskán a jobb felső mellé szúrja!

83. perc Torres balról szépen ad középre ballal, Raphinha középen pocsékul találja el a labdát, az ötös előtt. Vissza a feladónak... akit leránt Arzamendia, de tovább.

82. perc Fede San Emeterio lerántja Gavit, sárga lap.

81. perc Fernández emelését Ramos az üres kapu fölé fejeli hat méterről, a kapus pocsékul jött ki most.

80. perc KAPUFA, Ramos három remek csel után jobbal kapura lő tízről, Ter Stegen jobbra vetődve a jobb oldali kapufa tövére üti a labdát.

78. perc San Emeterio arcához odakap Frank Kessié, sárga lap.

78. perc San Emeterio nyolcméteres fejesét nagy bravúrral védi a bal alsó sarok előtt Ter Stegen!

A Barca sorozatban a 7. bajnokiját nyerheti meg, és a 13.-on maradhat veretlen.

74. perc Chris Ramos váltja az elfáradt Rogert. Lewandowski is pihenhet, Raphinha váltja. A spanyol Ramos ék, 1.5 millió euróért vették a télen a Lugótól, az idényben 7 gólnál jár.

Sobrino Real-nevelés, játszott a Manchester Cityben is.

69. perc Franck Kessié be, De Jong le. Fede San Emeterio Alcarazt váltja.Az ikertestvére, Borja a Numancia csapatkapitánya, jobbhátvéd. Fede középső középpályás.

66. perc Frenkie de Jong nyakon csapja Alcarazt, sárga lap.

Lozano és Alejo: 5-5 meccs a Barca ellen, 0 kanadai ponttal. Sobrino 11 meccsen hozta ezt a teljesítményt.

65. perc Torres jobbról laposan Fati elé lő, aki jobbal 12-ről vérhólyagot rúg a labdába, Alejo a nevető harmadik.

62. perc Anthony Choco Lozano Ocampót, a villámléptű Iván Alejo Escalantét, Rubén Sobrino Bongondát váltja.

58. perc
Roger az ötös bal sarka és Balde elől jobbal a léc alá lő, de Fali lökte előtte Ter Stegent. Nem ér a gól.

Lewa az előző 7 bajnokiján 3 kanadai pontot termelt. Az azelőtti 11-en 17-et!

57. perc LÉC! Gavi emel a 16-osról az ötösre jobbal lágyan, egy helyből, mint egykoron Michael Laudrup, Lewandowski ballal a lécre emel, a levegőben úszva! Mint egykoron Romário, úgy repült a lengyel. És miként az idő.

2018 óta nem maradt sorozatban négy meccsen is gól nélkül Lewandowski, most is megállt 3-nál.

53. perc Rubén Alcaraz Torrest mellkason csapja szerelés címén, ez már sárga lap.

52. perc Christensen mesés becsúszása után Gavi megindul a bal szélen, Alcaraz arctámadást játszik ellene, nincs sárga lap. Majdnem a kezében maradt pedig a középpályás orra...

50. perc Lewa passzát Torres kissé jobbról, 20-ról jócskán a bal felső sarok mellé rúgja.

A legtöbb gól a Cádiz ellen a ligában
65 Barcelona
61 Real Madrid
53 Atlético Madrid

48. perc
Alcaraz nagyot rúg Robertóba a bal szélen, sárga lap nincs.

47. perc Gavi passzával Torres a 16-oson, de szereli őt Arzamendia.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Barcelona 14 hazai La Liga-mérkőzése közül csak egyet veszített el Cádiz ellen, de ezt a vereséget a Cádiz legutóbbi látogatásakor érte el, 2022 áprilisába). Ez volt az első alkalom, hogy a Cádiz élvonalbeli meccsen nem kapott itt gólt!

E párharc legjobb góllövői
José Mari Bakero 8
Hriszto Sztoicskov 4
Ronald Koeman 4
Txiki Begiristain 4
Pichi Alonso 3

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. PERC Gavi passza után ROBERT LEWANDOWSKI is betalál, 16-ról, középről Fali lába között jobbal a jobb alsó sarokba lő. Ledesmának most sem volt esélye: 2–0!

43. PERC SERGI ROBERTO jobbal félmagasan a bal sarokba lő nyolc méterről, középről, miután a jobb szélen meginduló, három sárga mezes játékost kicselező Torres beadását Lewandowski kapura fejelte, de mentett a gólvonalon leülő Carcelén... de éppen Roberto elé. 1–0!

42. perc Arzamendia távoli lövése Ter Stegené.

40. perc Torres jobb oldali beadását kissé balról, három méterről a rövid sarok mellé fejeli Lewandowski, pontosabban Carcelén mentett, karral, a levegőben, légi párharc közben. 11-es nem, de korner járt volna.

36. perc Lewát ellöki Hernández, Roberto távolról a léc fölé lő.

33. perc Lewa Gabi elé pörget, ő Torrest indítja, kivetődik a kapujából szépen Ledesma.

32. perc Ter Stegen előbb egy bedobást, majd egy beívelést öklöz ki az ötös előteréből.

25. perc Gavi keresztpasszát Roberto jobbal 17-ről kapura teszi, Ledesma melléről kijön messzire a labda, de megússza, rossz aztán Fati levétele és passza.

Lewa október vége óta csak egy gólt szerzett a La Ligában.

24. perc Roger Martí kap sárga lapot, odacsúszott De Jong bokájára.

19. perc Kissé balról, 12-ről jobbal a jobb alsóba lő Roger, de lesen kapta őt Ocampo amúgy zseniális indítása.

Miután 1991 és 2006 között hat egymást követő győzelmet aratott a Cádiz ellen a La Ligában, a Barcelona a legutóbbi öt találkozója közül csak egyet nyert meg a Cádiz ellen – 2022 szeptemberében (4–0).

17. perc
Torres nagy szóló végén a 16-oson belül öt ember között már, de elhagyja a labdát. Éppen erre tör ki a pánik, kapkodnak a bekkek, Arzamendia tisztáz. A Gavi indította Torres jobb oldali beadását aztán Lewandowski elől öt méterről a léc fölé menti Carcelén.

15. perc Vendéghelyzet, Hernández Bongonda elé fejel egy szögletet, a szélső ballal 17-ről azonnal lő, de blokkol az ötös előtt álló Christensen.

Hernández Real-nevelés, játszott a Leicester Cityben is.

11. perc Fati indítja a bal szélen Baldét, aki egy visszacsel után jobbal lőne az ötös bal sarkáról, de szereli őt Hernández.

10. perc De Jong emelését elüti az ötösön Gavi fejéről Ledesma.

9. perc Bongonda indul meg a jobb szélen, kicselezi Baldét, Fatit, de szereli őt García. Gavi 18 méteres lövésébe belelép Álcaraz.

4. perc Gavi passza elpattan Baldétől az ötös bal sarkán, közbelép Carcelén. Torres jobb oldali, jobblábas beadását García nem sokkal fejeli a bal alsó mellé az ötösről!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

A földrengések törökországi és szíriai áldozatainak emlékére gyászszünettel kezdünk, és megemlékeznek Marcos Alonso édesapjáról, id. Marcos Alonsóról.

Egy kis örökmérleg:
29 mérkőzés, 20 barcás és 4 cádizos sikerrel, 63, ill. 18 rúgott góllal.