La Liga: a végén döntött a Sevilla az Atlético Madrid ellen

2021.12.18. 23:01
Rakitic hatalmas gólt lőtt Oblak kapujába (Fotó: AFP)
A Sevilla 2–1-re legyőzte az Atlético Madridot a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) szombat esti rangadóján.

Hamar vezetést szerzett a Sevilla, a 7. percben Ivan Rakitic lőtte ki a felsőt – Oblaknak esélye sem volt. Az Atlético Felipe fejesével egyenlített a 33. percben.

Egy kis stat: ez volt Rakitic 56. gólja a La Ligában, amivel a második legeredményesebb horvát játékos lett a spanyol élvonalban, megelőzve Alen Peternacot (55), s már csak Davor Suker áll előtte. (Opta)

RAKITIC BOMBÁJA

Ezt követően sokáig úgy tűnt, egy-egy ponttal gazdagodnak a csapatok, aztán jött a 88. perc. Szöglethez jutott a Sevilla, a beadás utánDelaney fejelt a lécre, a kipattanóra pedig lecsapott Lucas Ocampos, majd kíméletlenül lőtt a kapuba – három pontot szerezve csapatának.

Sikerével a Sevilla tovább tapad a listavezető Real Madridra, az Atlético sorzatban harmadik vereségét szenvedte el a bajnokságban.

SPANYOL LA LIGA
18. FORDULÓ

Rayo Vallecano–Alavés 2–0 (Sergi Guardiola 19., Catena 26.)
Real Sociedad–Villarreal 1–3 (Isak 32., ill. Gerard Moreno 38., 69., Chukwueze 90+6.)

FC Barcelona–Elche 3–2 (Ferran Jutglá 16., Gavi 19., Nico González 85., ill. Tete Morente 62., Pere Milla 63.)
Sevilla–Atlético Madrid 2–1 (Rakitic 7., Ocampos 88. ill. Felipe 33.)

Vasárnap:
14.00: Granada–Mallorca (Tv: Spíler2)
16.15: Athletic Bilbao–Real Betis (Tv: Spíler2)
18.30: Getafe–Osasuna (Tv: Spíler2)
21.00: Real Madrid–Cádiz (Tv: Spíler2)

Hétfő:
21.00: Levante–Valencia (Tv: Spíler2)

Pénteken játszották
Celta Vigo–Espanyol 3–1 (Santi Mina 3., Iago Aspas 47., Denis Suárez 82., ill. Loren Morón 90+2.)