Spanyolország: egy hónap után távozik a PL-győztes támadó

R. B.R. B.
Vágólapra másolva!
2019.09.03. 09:02
null
Okazaki Sindzsit egy hónapja mutatta be új klubja (Fotó: Málaga)
A spanyol másodosztályú Málaga felbontotta az előző idényben a Leiceser Cityben futballozó Okazaki Sindzsi szerződését, mert magas fizetése miatt nem tudta benevezni a bajnokságba.

 

A 33 esztendős japán válogatott támadó – aki 2016-ban bajnoki címet ünnepelt a Leicester Cityvel – négy év után a nyáron elhagyta angliai csapatát. A szabadon igazolható játékosra a La Ligába vágyó Málaga csapott le július végén.

Okazaki a felkészülési mérkőzéseken rendre lehetőséget kapott, a spanyol másodosztály első három fordulójában azonban egyszer sem volt keretben.

A Málaga hétfő este, egy perccel az átigazolási piac zárulta után közleményben jelezte, felbontotta Okazaki szerződését. A helyi sajtó úgy tudja, az andalúziai klub nem tudta regisztrálni a japán labdarúgót, mert átlépte volna a fizetési sapkában meghatározott összeget.

Ha a Málaga a piac zárása előtt bontotta fel a megállapodást, Okazaki szabadon igazolhat más klubhoz. Ellenkező esetben januárig várnia kell a klubváltásra.

Málaga CF on Twitter

MCFNews| @okazakiofficial no continuará en la disciplina blanquiazul. https://t.co/eGYuW8LZk9 #LaLigaTransfers



Legfrissebb hírek

Ifjabb Dárdai Pál a Puskás Akadémiában, Varga Roland Fehérváron folytatja – keddi transzferhíradó

Minden más foci
5 órája

Jön a Williams utáni és a Williams helyetti korszak Barcelonában

Spanyol labdarúgás
20 órája

Gyökeres mindenben megegyezett az Arsenallal – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.07.06. 15:43

Gyökeres változás a fine art helyett: ez lesz az Arsenal éve?

Angol labdarúgás
2025.07.03. 17:45

A Chelsea bejelentette a Brighton braziljának megszerzését

Angol labdarúgás
2025.07.02. 15:21

A Liverpool bejelentette, a Leverkusenhez igazol a középhátvéd

Angol labdarúgás
2025.07.02. 11:17

Kepa Arrizabalaga az Arsenalhoz szerződött – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.01. 16:27

Portugáliába igazolt a Ferencvárossal hírbe hozott védő – hivatalos

Minden más foci
2025.06.30. 09:25
Ezek is érdekelhetik