Real Madrid: házon belülről érkezhet Zidane utódja – sajtóhír

S. Á.S. Á.
Vágólapra másolva!
2018.02.23. 21:35
null
Házon belülről érkezhet Zidane utódja (Fotó: AFP)
Sokan kétkedve fogadták, amikor a Real Madrid 2016. január 4-én az ezen a szinten tapasztalatlannak számító Zinédine Zidane-t nevezte ki az első csapat élére, ám a francia szakember rácáfolt a fanyalgókra, és a legtöbb mérkőzésen parádésan futballozva két Bajnokok Ligája-győzelem mellett az előző kiírásban a bajnokságot is megnyerte a királyiakkal. Könnyen lehet azonban, hogy hamarosan egykori csapattársa váltja őt a kispadon.  

 

Ebben az idényben kissé megtört a királyiak lendülete: a kupából kiestek, a bajnoki címvédésre minimális esély maradt, s bár újabb BL-győzelemmel még menthető lenne a szezon, ám ha ez sem jön össze, akkor elképzelhető, hogy a korábbi sikerek ellenére a vezetőség megköszöni a negyvenöt éves vezetőedző munkáját.

Ebben az esetben pedig spanyol lapértesülések szerint Guti veheti át a stafétát... A klub saját nevelésű futballistája 1995–2010-ig, tizenöt éven át játszott a Real Madridban, 2013 óta az U19-es csapatot irányítja, és bevallása szerint nem riadna vissza, ha bedobnák a mély vízbe.

„Készen állok arra, hogy átvegyem a nagycsapat irányítását – idézte a Mundo Deportivo Gutit. – Ki ne szeretne a Real Madrid vezetőedzője lenni? Viszont minden tiszteletem Zidane-é, csak ő dönthet a jövőjével kapcsolatban."

Mellesleg nemrég Zidane is azt mondta, hogy adott esetben a klubot remekül ismerő Guti alkalmas lenne a feladatra. Ne feledjük azonban, hogy korábbi spanyol sajtóhírek szerint Joachim Löw, a német válogatott szövetségi kapitánya lehet az első számú utódjelölt. És persze az sem kizárt, hogy végül mégsem lesz váltás a kispadon.

Legfrissebb hírek

Barcelonában megsértődtek, és bezárták a kapukat Nico Williams előtt – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2025.07.04. 18:51

Októberben és májusban el Clásico – megvan a La Liga menetrendje

Spanyol labdarúgás
2025.07.01. 22:54

Az FC Barcelona kész kifizetni Nico Williams kivásárlási árát

Spanyol labdarúgás
2025.06.28. 18:42

Raúlhoz hasonlította a Real Madrid új csatártehetségét Xabi Alonso

Klub-vb
2025.06.27. 07:01

La Liga: kirúgták a spanyol bírói testület két fejesét

Spanyol labdarúgás
2025.06.26. 13:54

Az Athletic Bilbao a ligánál panaszkodik az FC Barcelonára, Laporta nem érti a helyzetet

Spanyol labdarúgás
2025.06.25. 22:29

Letartóztatták a 19 éves fiatalt, aki halálosan megfenyegette Álvaro Moratát

Spanyol labdarúgás
2025.06.24. 18:30

„Jönni akar, mi pedig megpróbáljuk megszerezni” – a Barcelona sportigazgatója Nico Williams átigazolásáról

Spanyol labdarúgás
2025.06.22. 16:21
Ezek is érdekelhetik